Nowe siedziby Geodezji i Powiatowego inspektora Nadzoru Budowlanego.

Dotychczas praca naszych jednostek wykonywana była w nienajlepszych warunkach lokalowych, stan pomieszczeń naszych biur przy ul. Ziemowita jak i sama wielkość powierzchni przeznaczonej pod funkcjonowanie obu jednostek bardzo utrudniały wykonywanie pracy, obsługę interesantów czy przechowywanie materiałów. Teraz z wielką radością i optymizmem patrzę, jak bardzo zmieni się komfort pracy obu naszych jednostek, jak właściwe warunki będą towarzyszyły mieszkańcom powiatu, którzy będą mogli załatwić sprawę zarówno w Wydziale Geodezji, jak i w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego – praktycznie w tym samym miejscu. A wszystko załatwią w jednym miejscu – w budynku Starostwa, gdzie mieszczą się pozostałe wydziały. Dzięki temu bardzo ułatwi im to załatwianie spraw, choćby związanych z budową swojego domu – mówiła Irena Kaca,

dyrektor Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami.

Nowe siedziby obu jednostek zostały uroczyście oddane do użytku w ubiegły piątek, 2 czerwca. Ich nowy adres to ul. Marsz. J. Piłsudskiego 65, II piętro budynku po byłym internacie szkolnym.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali – Jolanta Gonta, starosta sochaczewski, Andrzej Kierzkowski, przewodniczący Rady Powiatu, Irena Kaca, dyrektor Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami, Waldemar Orliński – powiatowy inspektor nadzoru budowlanego oraz Krystian Nowicki – współwłaściciel sochaczewskiej firmy Sochbud s.c., która była wykonawcą inwestycji. Zmodernizowany obiekt poświęcił ks. proboszcz Piotr Żądło. W uroczystości udział wzięli ponadto m.in. członkowie Zarządu Powiatu, burmistrz i wójtowie gmin powiatu sochaczewskiego oraz pracownicy Starostwa.

Przypomnijmy. Realizacja zadania dotyczącego adaptacji pomieszczeń i dostosowanie ich do potrzeb Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Sochaczewie oraz Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Sochaczewie rozpoczęła się kilka miesięcy temu. Zakres prac budowlanych obejmował m.in. remont klatek schodowych, budowę szybu windowego wraz z windą, która połączyła cztery kondygnacje budynku, wykonanie nowej instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, sygnalizacji pożaru, instalacji teletechnicznej. Przebudowano kilkanaście pomieszczeń, które teraz służyć będą pracy obu wspomnianych instytucji.

To duża inwestycja, którą powiat wykonał wyłącznie własnymi środkami. Dla nas jest to bardzo ważne, bo w ten sposób udaje się zapewnić godziwe warunki pracy oraz obsługi mieszkańców, jakie powinny być standardem w dzisiejszych czasach. Z myślą o osobach niepełnosprawnych podjęliśmy decyzję o wybudowaniu windy, po to, by siedziby obu instytucji, były przyjazne dla wszystkich – mówiła starosta Jolanta Gonta, podkreślając też fakt, iż bardzo duży udział w tej inwestycji ma sochaczewska Rada Powiatu, której członkowie jednogłośnie wyrazili zgodę na przeznaczenie środków finansowych na wykonanie remontu i adaptacji budynku.

W imieniu swoim, jak i moich pracowników oraz dyrekcji i pracowników Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego pragnę bardzo serdecznie podziękować Zarządowi Powiatu, w tym  staroście Jolancie Gonta oraz Radzie Powiatu na czele z przewodniczącym Andrzejem Kierzkowskim za realizację tej jakże potrzebnej nam i wszystkim mieszkańcom powiatu inwestycji, za to że obecne władze powiatowe dostrzegły, w jakich warunkach dotąd przebiegała nasza praca – dziękowała I. Kaca.

Choć Powiatowy Inspektorat z powodzeniem działa już tu od 29 maja, to przypominamy, że jeśli chodzi o Wydział Geodezji, to jego pełne funkcjonowanie w tym miejscu rozpocznie się od 13 czerwca br. Z uwagi na prace związane z przeprowadzką do nowego lokum, Wydział Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Sochaczewie nie będzie przyjmował interesantów w dniach 8,9 i 12 czerwca br.

Nawiązując do powiatowej inwestycji, warto też przypomnieć, że w kwietniu br. po kilku miesiącach gruntownych prac remontowych również uczniowie Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie mogą kształcić się w nowych klasopracowniach, które wyremontowano na I piętrze budynku po były internacie. Do użytku szkole przekazano nie tylko sale lekcyjne, ale też kilka innych pomieszczeń.

 Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz