Nowe pomysły w SCK.

SOCHACZEW Chociaż częściowo powraca życie kulturalne, to jeszcze trochę potrwa zanim zaczną normalnie funkcjonować zajęcia w Sochaczewskim Centrum Kultury. Póki, co wiele imprez, konkursów i zabaw proponowanych jest online. Część spotkać, jak konkursy i zajęcia plastyczne, fotograficzne i muzyczne odbywa się cyklicznie. Jest też stałe czytanie znanych bajek, jak również „Pamiętnika mamy Jagi”, zajęcia fitnes i z tańca.

Nowym pomysłem są domowe zabawy aktywizujące ciało dziecka, które w założeniu są nie tylko odpowiedzią na naturalną potrzebę ruchu malucha, ale też sposobem wzmacniania więzi rodzinnych. To tez okazja na wspólna zabawę w gronie rodzinnym. Na początek SCK proponuje zabawę w Poszukiwaczy skarbu.

– Nic tak nie motywuje, jak rozwiązywanie zadań i zagadek, by dotrzeć do okrytego tajemnicą skarbu. Możecie narysować normalnie lub eksperymentalnie mapę, dodać kilka zadań specjalnych, typu: zrób 10 przysiadów, zakręć się 3 razy, podskocz 7 razy do góry lub pochować kilka kartek z podpowiedziami takimi jak „sprawdź pod łóżkiem”, „szukaj za kanapą”, „zajrzyj do lodówki” itp. by dziecko nareszcie odnalazło skarb! A co będzie poszukiwaną nagrodą zależy już tylko od Was – informują animatorzy z SCK.

Drugą zabawą proponowaną dla rodzinnego rozruszania się jest rzucanie do celu piłkami, balonami lub kulkami papieru do miski lub wiadra. Zabawa ta jest bardzo prosta i znana. Takich pomysłów będzie jeszcze więcej, więcej być może nawet sami sochaczewianie podpowiedzą inne pomysły.

Rozpoczął się też nowy konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych w trzech grupach wiekowych. Konkurs ma charakter jednoetapowy. Prace zostaną ocenione przez 3 osobową komisję, powołaną przez organizatora konkursu. Tematem jest „Mama – jej portret”

Zadaniem uczestników jest przedstawienie portretu mamy. Jury oceniać będzie zgodność z tematyką konkursu, oryginalność pomysłu i estetykę wykonania pracy.
Nadsyłanie prac do 22 maja na adres mailowy – konkursy.sck@gmail.com, w tytule trzeba wpisać hasło „Mama”. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 26 maja, czyli w Święto Matki.
Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane w Galerii Online na profilu E- SCK na Facebooku po rozstrzygnięciu konkursu.

BN

fot.pixabay

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz