Nowe inwestycje w Gminie Brochów.

Reklamy

Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2020 – to nazwa programu, z którego Gmina Brochów skorzysta w tym roku, celem podjęcia prac rewitalizacyjnych z zakresu wymiany oświetlenia ulicznego na nowoczesne, energooszczędne lampy, oraz szereg innych projektów mających na celu wsparcie prac odnowy i uatrakcyjnienia miejsc użyteczności publicznej.

Sołectwa wchodzące w projekt wymiany całości oświetlenia, to Kolonia Brochów – Malanowo, oraz Górki.

Kolonia Brochów – Malanowo to wsie, na których terenie należy wymienić ok 20 lamp. 10 tys. złotych, to dotacja pozyskana z Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2020, zaś kolejne 20 tysięcy niezbędne na realizację całości projektu pochodzić będzie z budżetu Gminy Brochów. Całość to 30 tys. zł. Miejscowość Górki, to projekt o wartości 20 tysięcy zł, z czego 50% to budżet Gminy Brochów, zaś drugie 50%, to finanse wynikające z wcześniej wspomnianego dofinansowania.

W prace dotyczące realizacji projektu wymiany oświetlenia niezwykle zaangażowani byli Radni i Sołtysi poszczególnych sołectw. Wymiana pomysłów dotycząca podejmowania takich działań jest niezwykle ważna, gdyż to właśnie dzięki zgranemu zespołowi możliwe jest efektywne działanie. Dzięki spotkaniom roboczym odbywającym się zarówno w Urzędzie Gminy, jak również w terenie mamy pewność, że do końca roku 2020 całość inwestycji zostanie ukończonamówi Wójt Gminy Brochów Piotr Szymański.

UG Brochów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz