Nocowanie w lasach.

fot.pixabay

KAMPINOS Lasy Państwowe ogłosiły program „Zanocuj w lesie”, który promuje możliwość biwakowania w kompleksach leśnych. Do tego programu w nadleśnictwach wytypowane będą obszary umożliwiające nocowanie w lesie.

Miejsca te będą ujawnione 1 maja. Zadaniem leśników jest wytyczenie obszarów, które nie będą kolidować z ochroną przyrody i dadzą możliwość dzikiego biwakowania.

Z takiej możliwości wyłączone są parki narodowe, w tym Kampinoski Park Narodowy. Na terenie puszczy można przebywać jedynie od świtu do zmierzchu. Biwakowanie jest możliwe jedynie na obrzeżach KPN w Ośrodku Szkolenia Wolontariuszy ZHP w Starej Dąbrowie, Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach, w Parku Rozrywki w Julinku oraz okolicznych gospodarstwach agroturystycznych.

Pomysł z pewnością zachwyci wielu turystów, choć wielu będzie żałować, że nie może spędzić nocy w samej puszczy. Jednak nie będzie to możliwe nigdy, gdyż – jak zaznacza dyrekcja KPN – puszcza jest zamkniętą enklawą dla dzikich zwierząt, którą człowiek może tylko czasami odwiedzać.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz