Nocne odkażanie miasta.

SOCHACZEW W nocy z soboty na niedzielę, 18-19 kwietnia, pracownicy Zakłady Gospodarki Komunalnej przeprowadzili akcję mycia i dezynfekcji parkowych alejek oraz chodników w centrum Sochaczewa.

Posłużył im do tego m.in. nowy pojazd, służący do zagospodarowania wód opadowych i pielęgnacji zieleni – Citymaster600. Akcja rozpoczęła się o godzinie 20.00 i potrwała do 4.00 rano. Citymaster600, kupiony w ramach unijnego projektu, mył chodniki wodą pod ciśnieniem, zmieszaną z mydłem oraz środkami bakterio i wirusobójczymi.

Z kolei z drugiego pojazdu, ciągnika wyposażonego w pojemnik z płynem dezynfekującym, pracownicy ZGK ręcznym opryskiwaczem dezynfekowali najbardziej uczęszczane alejki, chodniki w centrum Sochaczewa oraz ławki w wiatach przystankowych.

W czasie akcji dezynfekcji rozpyliliśmy w sumie 1200 litrów około siedemdziesięcioprocentowej mieszkanki denaturatów. Objęliśmy nią plac Kościuszki, park im. F. Chopina, plac Obrońców Sochaczewa, ulice Reymonta, Wąską, 1 Maja, Staszica, Warszawską, Wyszyńskiego, Traugutta, Licealną, Olimpijską, Płocką, Pokoju, Żeromskiego łącznie z pasażem, Grunwaldzką, Chodakowską oraz Pasaż Duplickiego i park w Chodakowie – mówi Paweł Krasucki, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej.  I zastrzega, że miała wyłącznie charakter prewencyjny i zapobiegawczy.

Bardzo dziękuje wszystkim pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej, którzy w tym trudnym dla wszystkich czasie, pomimo realnego zagrożenia epidemicznego, każdego dnia stają na wysokości zadania, dbają o czystość i porządek na terenie naszego miasta – dodaje Paweł Krasucki.

 UM

fot. UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz