(Nie)zwykłe życie rysownika komiksów

Reklamy
22-25 kwietnia 2021 r. odbędzie się Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej 2021. Tegoroczna, czwarta edycja łączy w sobie naukowe spojrzenie na komiks z jego popularną, konwentową formą. Jak zwykle nie zabraknie mnóstwa gości, wystaw, wydarzeń, atrakcji oraz darmowych komiksów. Wśród nich znajdzie się zin „(Nie)zwykłe życie rysownika komiksów”, którego autorem jest Łukasz Kuciński, również znany jako Bofzin.
Organizatorzy tak zapowiadają ten album: „Czas na kolejnego tegorocznego debiutanta: Łukasz Kuciński, czyli Bofzin – komiksy, fraszki i inne rysunki, przygotował zin, w którym opowiada jak to jest tworzyć komiksy przez większość życia. Szczera historia okraszona dozą humoru, dobra rozrywka gwarantowana!”
Sam Autor mówi o tym komiksie w sposób następujący: „To mój najnowszy album komiksowy. Najdokładniej opowiada o moim życiu, jednocześnie najbardziej z przymrużeniem oka. Pokazuje jak w swoim życiu łączę przeróżne pasje z prozą dnia codziennego. Jest najbardziej autobiograficzny ze wszystkich moich albumów. Najszczerszy, a zarazem najzabawniejszy. To swoistego rodzaju „Księga w księdze”. Trzy dekady z ołówkiem w ręku. Permanentna obecność w wymyślonych światach przez całe życie”.
Mecenasami przedsięwzięcia są: NOVA. Czytelnia Komiksów i Gazet – Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu, Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu oraz Fundacja Instytut Kultury Popularnej.
Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Poznania i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz