Nieważny przetarg.

IŁÓW Na razie podwyżka opłat za odbiór odpadów komunalnych w Iłowie została wstrzymana. Najpewniej, jeśli nastąpi, to najwcześniej dopiero w lutym. Jest też nadzieja, że nie będzie wysoka.

– Ze względu na drastyczne podwyżki cen za odbieranie i segregowanie odpadów komunalnych z nieruchomości na terenie gminy Iłów, zdecydowałem o unieważnieniu przetargu – poinformował 4 grudnia Jan Kraśniewski, wójt gminy Iłów.

Jak uzasadnia, wyliczona stawka złożona przez jedyną startującą w przetargu gminę wynosiła 39 złotych miesięcznie od mieszkańca i była wyższa od średniej statystycznej wyznaczonej przez Główny Urząd Statystyczny, wynoszącej 36 złotych za osobę. W tej sytuacji gmina musiałaby dopłacać do każdego mieszkańca z budżetu po 3 złote za miesiąc. Łatwo więc wyliczyć, ile by to wyniosło co miesiąc w skali gminy, a ile w ciągu roku.

– To są stawki trudne do zaakceptowania, dlatego też podejmuję rozpisanie nowego zamówienia. Wiąże się to z dużym ryzykiem i ewentualnymi zakłóceniami w pierwszych miesiącach przyszłego roku – dodał wójt.

Mieszkańcy oczekują, że nowy przetarg będzie znacznie korzystniejszy. A cena bardziej rozsądna i przystępniejsza dla gminy.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz