Nieuczciwy pracownik kradł materiały budowlane.

fot.policja
Nieuczciwy pracownik, który kradł materiały budowlane usłyszał zarzut. Straty poniesione przez dwie firmy wyniosły ponad 50 tys. złotych. Policjantom udało się odzyskać część skradzionych materiałów. Za popełnione przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie z którego wynikało, że nieznany sprawca ukradł materiały z terenu budowy. Łupem złodzieja padła ponad tona kleju do wtapiania siatki, wełna mineralna i kilkadziesiąt paczek styropianu. Dwa tygodnie wcześniej również zniknęły paczki z klejem.

Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili, że sprawcą może być 27 – letni mieszkaniec gminy Sochaczew pracujący na tej budowie. W trakcie przeszukania, na strychu domu znaleziono część skradzionych materiałów o wartości około 12,5 tys. złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży i w czasie przesłuchania przyznał się do winy. Ustalono, że straty jakie poniosły dwie firmy pracujące przy budowie wyniosły ponad 50 tys. złotych. Kradzież jest zagrożona karą do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. A. Dzik

fot.policja

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz