Niepodległa do hymnu!.

W odpowiedzi na apel Biura Programu „Niepodległa” nasze miasto przystąpiło do projektu Niepodległa do Hymnu 2020. W jego ramach 11 listopada o 12.00 na miejskim facebooku udostępnione zostanie nagranie Mazurka Dąbrowskiego pochodzące z płyty wydanej w 2019 roku, stanowiącej muzyczne podsumowanie sochaczewskich obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Z kolei o 15.00 użytkownicy facebooka będą mogli sobie przypomnieć wykonanie pieśni „My, pierwsza brygada”.

W 2018 roku w mieście odbyła się seria wystaw, koncertów, prelekcji, festiwali i innych wydarzeń patriotycznych, a zwieńczeniem obchodów był koncert Chóru Niepodległa. Zespół na żywo wystąpił dwa razy – 8 czerwca, podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej oraz 11 listopada 2018 roku w kościele św. Wawrzyńca. Ten wyjątkowy zespół stworzyły: Chór Dziecięcy i Mieszany Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia (dyrygent – Iwona Niemyjska), Chór Towarzystwa Śpiewaczego Ziemi Sochaczewskiej (dyrygent – Ewa Szałapska), Chór Nauczycielski Vivace (dyrygent – Piotr Milczarek), Mundurowy Zespół Patria (dyrygent Arkadiusz Mamcarz), Zespół Wokalny Uniwersytetu Trzeciego Wieku (dyrygent – Jolanta Kawczyńska). Łącznie było to aż 250 osób występujących pod dyrekcją Iwony Niemyjskiej i przy akompaniamencie Włodzimierza Sieczkowskiego.

Na pamiątkę setnej rocznych odzyskania niepodległości Chór Niepodległa zarejestrował na płycie CD przygotowany materiał muzyczny. Na krążek trafiło dwanaście utworów, m.in. „Rota”, „Bogurodzica”, „Warszawianka” i „Mazurek Dąbrowskiego”. Premiera albumu miała  miejsce w czasie ubiegłorocznych Dni Sochaczewa. Materiał zarejestrowany został przez Wojciecha Ziółkowskiego podczas dwóch sesji nagraniowych w Państwowej Szkole Muzycznej.

A teraz będziemy mieli okazję przypomnieć sobie te piękne wykonania. Zapraszamy na miejskiego facebooka 11 listopada o 12.00 i 15.00.

UM

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz