NIEDZIELA PALMOWA W SEROKACH.

Niedzieli Palmowej na Ziemi Sochaczewskiej od dwunastu lat towarzyszy impreza wystawienniczo-promocyjna „Wielkanoc na Mazowszu” organizowana w hotelu Chabrowy Dworek, w miejscowości Seroki Wieś. Kiermasz wielkanocny to nie tylko prezentacja świątecznych dekoracji, własnoręcznie wykonanych wyrobów i wielkanocnych potraw, to także kultywowanie regionalnej mazowieckiej tradycji.

Organizatorzy imprezy – Starostwo Powiatowe w Sochaczewie i hotel Chabrowy Dworek promują w ten sposób lokalnych twórców, którzy prezentują niepowtarzalne wyroby. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, podczas niedzielnego kiermaszu 9 kwietnia, można było kupić wiele świątecznych dekoracji.
Niespełna 50 wystawców z terenu powiatu sochaczewskiego i nie tylko zaprezentowało ręcznie wykonane wyroby, a wśród nich były m.in. ozdoby i stroiki świąteczne, pisanki, baranki, serwety oraz inne wyroby, jak choćby biżuteria, maskotki, miody, regionalne wędliny, konfitury czy soki. Nie mogło też zabraknąć prezentacji stołu świątecznego zastawionego tradycyjnymi potrawami regionalnymi oraz możliwości ich degustacji. W tegorocznym menu przygotowanym przez kucharzy hotelu Chabrowy Dworek można było spróbować m.in. takich dań jak: szynka pieczona w pomarańczy, schab w galarecie faszerowany kurkami marynowanymi czy szynkę z miodem i imbirem. Był też pasztet w kilku odsłonach, jak choćby z żurawiną czy jajkiem w cukinii a do tego jajka pod kilkoma postaciami, sałatki a do tego smaczne sosy. Nie mogło zabraknąć ciast, w tym babki wielkanocnej, sernika i mazurków.
Tradycyjnie po godzinie 13.00 palemki, koszyczki i całe stoiska poświęcił proboszcz parafii w Niepokalanowie o. Andrzej Sąsiadek. Głos też zabrała też Jolanta Gonta, starosta sochaczewska, dziękując wystawcom, jak i zwiedzającym za przybycie oraz składając życzenia wielkanocne wszystkim uczestnikom kiermaszu.
Tradycją kiermaszu są konkursy przygotowane dla wystawców biorących udział w kiermaszu przygotowane są konkursy. Tym razem na zwycięzców czekały nagrody w 4 kategoriach. I tak, puchar starosty za najładniejszą dekorację wielkanocną trafił do Beaty Seliga ze Skierniewic, za najciekawsze stoisko wystawiennicze do Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie. Zaś za najładniejszy koszyczek wielkanocny powędrował w tym roku do Ireny Rożej z Brzezin. Puchar Banku Spółdzielczego w Teresinie otrzymała Gabrieli Frej z Sochaczewa.
Na kiermasz jak zawsze przybyło wielu mieszkańców, niemal z całego powiatu. W tym szczególnym przedświątecznym czasie byli z nami m.in. także Tadeusz Głuchowski – wicestarosta, Anna Ulicka – członek Zarządu Powiatu, Marek Olechowski – wójt gminy Teresin oraz jego zastępca Marek Jaworski, Bogdan Linard – przewodniczący Rady Gminy Teresin, a także Piotr Osiecki – burmistrz Sochaczewa i Sylwester Kaczmarek – przewodniczący Rady Miejskiej. Byli też samorządowcy, radni, ks. Andrzej Kita, nie mogło zabraknąć gospodarzy Chabrowego Dworku – Marii i Jerzego Haber oraz ich synów Jacka i Michała.
Organizatorzy – Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Powiatowy Zespół Edukacji oraz Hotel Chabrowy Dworek, składają serdeczne podziękowania wystawcom oraz mieszkańcom za udział w kiermaszu, który wprowadził nas niewątpliwie w klimat pięknych świąt Wielkiej Nocy. Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów – Banku Spółdzielczego w Teresinie oraz sklepu Granit z Sochaczewa za wsparcie imprezy, która kultywuje najpiękniejsze mazowieckie tradycje i promuje lokalnych twórców.
Starostwo Powiatowe
w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz