NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO NA DROGACH POWIATU SOCHACZEWSKIEGO.

W piątek sochaczewscy policjanci przeprowadzili działania NURD czyli Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Mimo, iż zawsze reagujemy na działania niezgodne z prawem, tym razem skupiliśmy się na pieszych i na kierowcach, których zachowanie na drodze zagraża bezpieczeństwu pieszych.
Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa osób, które nie są chronione przez nadwozie, np. piesi, rowerzyści i motocykliści, którzy choć nie tak licznie jak w sezonie wiosenno – letnim, to są już widoczni na naszych drogach.

Funkcjonariusze z sochaczewskiego WRD od samego rana zwracali uwagę na pieszych i innych niechronionych, ale także na kierowców i ich zachowanie w rejonie przejść dla pieszych i skrzyżowań.

Nadzorem zostały objęte miejsca  w których kiedyś doszło do wypadku drogowego lub szczególnie ruchliwe, gdzie nie trudno o zdarzenie drogowe.

Podczas kilkugodzinnych działań policjanci inteweniowali wobec pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię w niedozwolonym miejscu, a także kierowców niestosujących się do sygnałów sygnalizacji świetlnej. W jednym przypadku policjanci spotkali się z bardzo niebezpiecznym zachowaniem na drodze – wyprzedzaniem na przejściu dla pieszych.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz