NIEBIESKA GWIAZDKA POWRÓCIŁA.

TERESIN Pandemia koronawirusa nie stanie na przeszkodzie jednej z największych w powiecie świątecznej akcji charytatywnej. „Niebieska Gwiazdka” powróciła. I mimo że troszkę w innym wydaniu niż każdego roku, to jednak z pewnością przyniesie ludziom jeszcze więcej radości.

Pomysłodawczynią akcji, która potrwa do 23 grudnia, jest sierż. szt. Anna Opęchowska-Ciak: – W tym roku wszystkie wydarzenia mają inny charakter niż latach ubiegłych. Pandemia wymusiła szereg zmian i ograniczeń. W tym trudnym czasie nie możemy zapomnieć jednak o osobach, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej, osobach samotnych i nieporadnych życiowo. Mimo wszystko robimy, co możemy, a wspiera nas mnóstwo ludzi dobrej woli, za co bardzo już teraz dziękuję – mówi dzielnicowa gminy Teresin.

Dać radość innym

Co ciekawe, niespełna miesiąc temu Anna Opęchowska-Ciak urodziła córeczkę, ale mimo obowiązków rodzinnych nie zamierza się poddawać. Wspólnie z Agnieszką Ptaszkiewicz, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Mieszkańców Gminy Teresin „Impuls”, organizują pomoc dla najbardziej potrzebujących.

Właśnie wyruszamy do rodzin w celu weryfikacji ich potrzeb. Poznajemy ich troski, smutki i zmartwienia. Widzimy, z jakim problemem się zmagają, o czym marzą – mówi policjantka. Jak zauważa, wzorem lat ubiegłych, wśród najważniejszych potrzeb są produkty spożywcze typu: mleko, cukier, olej, kawa czy herbata, ale nie tylko. Często darczyńcy przynoszą środki czystości, sprzęt AGD, artykuły szkolne i zabawki.

Potrzebne jest wszystko, co może sprawić radość i rozweseli serca w atmosferze bożonarodzeniowych świąt. Co warto podkreślić, te i inne dary można już dostarczać do siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Teresinie w każdy wtorek i czwartek w godz. od 16.00 do 18.00.

Bez imprez towarzyszących

Niestety, pandemia wymusza szereg ograniczeń. Szkoda więc tylko, że podczas ósmej już edycji zabraknie imprez towarzyszących „Niebieskiej Gwiazdce”.

Dużym zainteresowaniem cieszył się coroczny Mikołajkowy Turniej Piłkarski organizowany przez teresiński Zespół Szkół, Starostwo Powiatowe w Sochaczewie i KPP Sochaczew. Wśród drużyn walczących o główne trofeum, którym był puchar starosty sochaczewskiego Jolanty Gonta, była zawsze reprezentacja Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie na czele z Katarzyną Żak, wicemistrzynią świata w piłce nożnej plażowej kobiet i mistrzynią świata wśród drużyn mundurowych.

Ogromną popularność wśród mieszkańców, nie tylko gminy Teresin, wzbudzała też uroczysta gala podsumowująca akcję. Niestety, wszystko wskazuje na to, że tym razem nie wysłuchamy koncertu Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Głównej Policji.

Jednak wspólnie możemy sprawić, że tegoroczna akcja, mimo pandemii będzie jeszcze bardziej wyjątkowa i skuteczna. Wszystko zależy od nas. Pomagajmy!

Marcin Odolczyk

Fot archiwum ExS

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz