Niebezpieczny wyapdek z udziałem ciągnika rolniczego

Na polach coraz częściej widzimy ciągniki rolnicze. Prace polowe będą wykonywane coraz częściej. Rolnicy powinni zachować szczególną ostrożność, bo co roku w całej Polsce dochodzi do wypadków, również ze skutkiem śmiertelnymi. Prosimy o odpowiedzialny nadzór nad dziećmi, które niejednokrotnie padły ofiarą braku opieki i nieodpowiedzialności dorosłych.
Policjanci z sochaczewskiej drogówki dostali informację, że mieszkaniec gminy Iłów został potrącony przez ciągnik rolniczy. Do zdarzenia miało dojść na terenie prywatnej posesji.

Mundurowi ustalili, że 35 – letni mężczyzna postanowił uruchomić ciągnik rolniczy. Nie wsiadł do niego, tylko włączył silnik stojąc przy kole. Niestety, pozostawiony „na biegu” pojazd ruszył do przodu, najeżdżając na mężczyznę. Ciągnik zatrzymał się dopiero po uderzeniu w siatkę ogrodzeniową. Na posesji nie było żadnego z domowników, więc pomoc przyszła później.

Do rannego mężczyzny wezwano karetkę pogotowia, która przewiozła go do szpitala. Mundurowi sprawdzili jego stan trzeźwości. Urządzenie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Mieszkaniec gminy Iłów żyje, chodź zdarzenie mogło zakończyć się dla niego tragicznie. Dlatego apelujemy o rozsądek i powstrzymanie się od alkoholu w przypadku, gdy będziecie wykonywać prace polowe. Jeśli spożywaliście trunki pod żadnym pozorem nie wsiadajcie za kierowcę ciągników, kombajnów i nie wykonujecie żadnych prac przy maszynach rolniczych.

Młodzież może pomagać przy pracach polowych, ale nie może kierować pojazdami rolniczymi lub obsługiwać maszyn. W przypadku, gdy na posesji są małe dzieci należy zachować szczególną ostrożność i zapewnić stałą opiekę osoby dorosłej, która będzie w stanie szybko reagować, gdy kilkulatek zbliży się nie niebezpiecznych urządzeń lub chce podejść do pojazdu.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz