Nie zapłacą za alkohol.

TERESIN Gmina Teresin jest jedną z wielu polskich gmin, której radni zdecydowali się zwolnić przedsiębiorców prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych z opłaty należnej w 2021 roku za korzystanie z zezwoleń za ich sprzedaż w miejscu sprzedaży.

Ulga ta jest logicznym rozwiązaniem, gdyż przedsiębiorcy – hotelarze, restauratorzy, właściciele dyskotek, pubów nie mają możliwości sprzedaży alkoholu. Zgodnie z przepisami w okresie czasowego ograniczenia w zakresie funkcjonowania lokali gastronomicznych – odmiennie niż w przypadku posiłków – sprzedaż napojów alkoholowych na wynos nie może być prowadzona. Posiadane przez restauratorów zezwolenia nie uprawniają do prowadzenia takiej sprzedaży. Stąd zdecydowano o zwolnieniu z opłaty z koncesji na sprzedaż napojów alkoholowych. W ubiegłym roku taka ulga była wprowadzona i dała możliwość zwolnień.

W tym roku ponownie zdecydowano się, styczniową nowelizacją ustawy „O szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19”, zwolnić z koncesji przedsiębiorców.

Tersińscy radni jednogłośnie przyjęli projekt zwolnienia przedsiębiorców z opłaty należnej w 2021 roku. Rada gminy uchwaliła całoroczne zwolnienie za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Jednocześnie przedsiębiorcom przyznano zwrot opłaty wniesionej za ten rok do 31 stycznia. Nowelizacja przepisów pozwala radom poszczególnych gmin na podjęcie decyzji o zwolnieniu w 2021 roku z opłat lub przedłużeniu terminu na jej wniesienie, a także o możliwości zwrotu już wniesionej opłaty. Podobną uchwałę przyjęli radni w gminie Brochów, zwalniając przedsiębiorców z koncesji na alkohol do końca roku.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz