Nie ma paniki.

POWIAT Niepokój związany ze stanem epidemicznym w naturalny sposób przełożył się na zwiększone obroty sklepów spożywczych.

W małych sklepach panuje porządek. Wszyscy sprzedawcy pracują w rękawiczkach ochronnych. Bezpośredni kontakt z klientami ograniczony został do kilku osób przebywających w sklepie jednocześnie. Ludzie wzajemnie zachowują prawidłowe odległości pomiędzy sobą. W sklepach sieci Lewiatan w Iłowie i Brzozowie, na wejściach, zainstalowano umywalki z mydłem, ciepłą wodą i jednorazowymi ręcznikami. Stojąca obok pracownica sklepu z płynem antybakteryjnym dezynfekuje uprzednio umyte ręce wszystkich bez wyjątku klientów. Do sklepu nie wejdzie nikt z brudnymi rękoma.

W wielu mniejszych sklepach zamontowano tymczasowe bariery szklane lub pleksiglasowe, ograniczające możliwość przekazania niebezpiecznego wirusa. Tam, gdzie tego nie ma, zwiększono strefę bezpośredniego kontaktu poprzez ustawianie przed ladą dodatkowych półek, zwiększających odległość klienta od sprzedawcy, lub taśmy spełniające taką samą funkcję. Handel odbywa się płynnie i spokojnie, ludzie mają poczucie zwiększonego bezpieczeństwa.

KO

Fot. pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz