Nie ma dotacji.

IŁÓW Wymiana kotłów ciepła i montaż izolacji OZE na terenie gminy Iłów nie dojdzie do skutku. Wniosek złożony przez firmę GlobalECO nie uzyskał dofinansowania. W związku z tym dokumentacja techniczna wykonana przez mieszkańców zainteresowanych wymianą urządzeń grzewczych jest do odbioru w Urzędzie Gminy Iłów.

Dokumentację tę można wykorzystać przy składaniu wniosku, ale już we własnym zakresie. Zgodnie z przyjętymi warunkami i podpisaną zgodą, w przypadku braku dofinansowania zainteresowanym nie przysługuje zwrot opłat – za świadectwo energetyczne i projekt OZE.

Co prawda GlobalECO złożyła w urzędzie deklarację dalszej współpracy, jednak przedstawione przez urząd gminy warunki nie odpowiadały tej firmie i nie zdecydowała się na negocjacje. W obecnej sytuacji Urząd Gminy proponuje alternatywne możliwości pozyskania środków na planowane inwestycje, w zakresie dofinansowania i finansowania wymiany źródeł ciepła, termomodernizacji budynków, a także montażu instalacji fotowoltaicznych, dopasowanych do potrzeb.

Wsparcie jest dostępne w formie dotacji i pożyczki w zależności od zakresu inwestycji. Dotacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Mój Prąd na instalację fotowoltaiczną jest stała i wynosi 5 tys. złotych.

oprac. BN

fot.pixabay

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz