NICI POPRAWIAJĄ WYGLĄD.

System nici PDO powstał w Korei Południowej i obecnie wykonywany jest w wielu krajach. Metoda wywodzi się z idei liftingu twarzy z zastosowaniem systemów nici liftingujących. Zabieg z nićmi PDO to bezbolesny i bezinwazyjny sposób, aby zatrzymać proces starzenia się skóry.

Nici PDO wykonane są z rozpuszczalnej substancji (polidioksonan), które ulegają biodegradacji w ciągu kilku miesięcy. Zabieg nićmi PDO wykonywany jest w celu ujędrnienia skóry.

Jak działają nici: kiedy pod skórę dostaje się ciało obce (nić) nasze ciało próbuje odzyskać stan pierwotny, wówczas nasza skóra jest zmuszana do większej produkcji kolagenu, elastyny, następuje poprawa ukrwienia i transportu limfy.

To powoduje spłycenie zmarszczek, poprawienie jędrności, gęstości skóry i jej ogólnego stanu. Nici PDO są silnym syntetycznym włóknem, składającym się z dwóch skręconych stałych włókien lub jednego, które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance. Specjaliści zauważyli, że wzmacniają one mięśnie oraz ścięgna organizmu. Nici stopniowo rozpuszczając się, stymulują syntezę kolagenu, dzięki czemu skóra staje się bardziej świetlista, gładsza, zmarszczki znikają, wzmocnieniu ulegają obwisłe tkanki – następuje lifting skóry. Efekty zabiegu w zależności o rodzaju nici, uwarunkowań genetycznych utrzymują się od trzech do pięciu lat. Pierwszy efekt poprawy skóra uzyskuje już po 3-4 tygodniach. Znaczna poprawa widoczna jest po 2-3 miesiącach, kiedy to zaczyna być indukowany nowy kolagen. Jest to doskonały sposób na poprawę urody. Uzyskujemy efekt odmłodzenia skóry bez użycia skalpela.

Zabieg polecany jest u pacjentów z utratą jędrności i napięcia skóry oraz zmianą owalu twarzy wywołaną objawami upływającego czasu. Bardzo dobrze sprawdzają się u osób uskarżających się na opadnięcie tkanek w okolicy podbródka, opadnięcia brwi, czy konieczności poprawy konturu linii policzków i żuchwy. Jest to jedna z lepszych metod przywracania młodego wyglądu twarzy.

Hanna Kasztelan

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz