NFZ sprawdza przygotowanie punktu do szczepień

19 kwietnia odbyła się wizytacja z Narodowego Funduszu Zdrowia – sprawdzano gotowość punktu szczepień, jego wyposażenie i czy wszystko jest zgodne z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia. Jeśli PSP po kontroli uzyska akredytację NFZ, zostanie wpisany przez wojewodę na listę działających na Mazowszu punktów szczepień. I to będzie ostatni formalny krok.

Od strony technicznej Punkt Szczepień Powszechnych (PSP) jest gotowy i w zasadzie tylko od terminu dostawy szczepionek zależy, kiedy przystąpi do pracy. Jak informuje Szpital Powiatowy, na koordynatora punktu wyznaczono pielęgniarkę Monikę Fortunę. Na wyposażenie PSP m.in. w komputery i lodówki burmistrz wydzielił w budżecie miasta 40 tys. zł.

Szpital zapewnia, że będzie gotowy przyjąć nawet 500 osób dziennie, dlatego punkt ma być czynny sześć dni w tygodniu, od poniedziałku do soboty. Wkrótce poda dokładne godziny jego pracy. Przewidziano sześć zespołów szczepiących, a w ich skład wejdą lekarze stażyści oraz pielęgniarki.

Na szczepienie będzie można się zapisywać poprzez wszystkie możliwe kanały, tj. telefonicznie dzwoniąc pod numer 509-504-374, poprzez infolinię numer 989, przez Internet (Indywidualne Konto Pacjenta) a nawet bezpośrednio w punkcie.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz