NATURALNY PEDIKIUR.

Branża kosmetyczna ciągle zaskakuje nas nowościami zabiegowymi. Takie nowum w pielęgnacji to akwaria z rybkami. Mają one za zadanie zastąpić specjalistów i wykonują relaksacyjny zabieg na stopach.

Mowa tu o rybkach garra rufa, które delikatnie ścierają naskórek, czyniąc skórę miękką i gładką. Do Polski usługa przywędrowała z Turcji lub Azji.

 Jak to działa?

Rybki ścierają naskórek tarką umiejscowioną w dolnej i górnej części pyszczka. Przyssywają się, a następnie przemieszczają, zjadając zrogowacenia naskórka. Zabieg trwa około 15 minut. Klienci bardzo różnie odczuwają sam zabieg, niektórzy czują delikatne łaskotanie, inni zaś zanoszą się śmiechem. Jednak już po kilku sekundach stopy przyzwyczajają się, a sam pedikiur relaksuje. Zabieg stymuluje także receptory znajdujące się na stopach, co ma zbawienny wpływ na cały organizm.

Zabieg ten można potraktować jako wstęp do właściwego pedikiure. Tak rozmiękczone stopy i wstępnie wypilingowanie ułatwią dalszą pracę na stopach. Możemy obciąć paznokcie i nadać im właściwy kształt, pozbyć się odcisków i modzeli. Na stopach możemy wykonać masaż z użyciem olejków aromatycznych.

 Czy to bezpieczny zabieg?

Zabieg przyjemny, ale do tej pory budzi pewne kontrowersje, związane z jego higienicznością. Jednak jeśli są stosowane określone zasady, nie narazimy kolejnego z bywalców na niebezpieczeństwo. Poddając się zabiegowi, należy zwracać uwagę, czy są zachowane przynajmniej 15-minutowe przerwy między klientem. Jest to czas na wymianę i przefiltrowanie wody w wanience. Wanienki są dodatkowo wyposażane w lampy UV. Regularne korzystanie z zabiegu daje dużo korzyści, a nie wymaga długiego czasu.

Hanna Kasztelan

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz