Naturalne masowanie.

W dobie ciągłego biegu i stresu coraz częściej poszukujemy naturalnych metod relaksu. Odprężającą i leczniczą rolę zawsze odgrywał masaż.

 Masaż bambusowy

Jest nowością w kosmetyce, który pozwala wypracować nową sylwetkę. Gładka pałeczka bambusowa jest idealna w zabiegach drenujących i modelujących. Podczas masażu zwiększa się pod skórą przepływ żylny i tętniczy od najbardziej powierzchniowej do najgłębszych tkanek. Rolka przesuwana po skórze odpręża mięśnie, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, poprawia koloryt i elastyczność skóry oraz tkanek podskórnych.

Bambus to naturalny surowiec zachowujący sprężystość i kumulację ciepła. Można masaż wykonywać na ciepło, jak i zimno. Daje szalenie przyjemne odczucia. Właściwości bakteriobójcze dają korzystne efekty.

Miód na ciało

Miodowe masowanie można wykonać zarówno na ciepło, jak i na zimno. Miodowe szaleństwo wykonujemy na całe ciało lub jego poszczególne partie.

Rytuał ten, dzięki silnym właściwościom oczyszczającym, antybakteryjnym i gojącym, szczególnie polecany jest osobom ze skłonnościami do zmian trądzikowych. Skutecznie eliminuje także wszelkie bóle pleców, zesztywnienie mięśni oraz stany przeziębieniowe. Zalecany jest przy problemach z ciśnieniem, zastojach limfy i bezsenności. Wzmacnia odporność, wskazany przy nerwicy i depresji.

Stemplowanie ciała

Jest to masaż tajski, z wykorzystaniem ziół. Sakiewki bawełniane wypełnione ziołami i przyprawami, podgrzewane na parze lub w oleju działają podobnie jak akupresura. Zabieg przy użyciu stempli ma za zadanie zwiększenie sprawności ruchowej stawów, rozluźnienie mięśni i pobudzenie przemiany materii. Ponadto wprowadza w stan głębokiej refleksji i przyjemnie stymuluje zmysły dzięki unoszącym się olejkom eterycznym.

Zmęczeni wielkomiejskim stylem życia osoby na pewno docenią chwile relaksu, które choć przez moment przybliżą ich do natury i sprawią, że zapomną o codziennym stresie.

Hanna Kasztelan

fot. Pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz