NATURA DLA URODY.

Chcąc dbać o twarz, zacznij używać kosmetyków wyprodukowanych na bazie naturalnych składników, a nie surowców chemicznych. W przeciwieństwie do pokarmu, te naturalne składniki nakładasz na skórę zamiast w głąb ciała.

W każdym razie naturalne składniki, czy to strawione w żołądku, czy wchłonięte przez skórę twarzy, pracują w równym stopniu na to, aby twoja twarz była piękna.

Wcieranie kremów i olejków wpływa pozytywnie na cerę twarzy. Lecz kremy i olejki to nie wszystko: równie ważna dla twarzy jest odpowiednia doza wilgoci.

Twarz, jak i całe ciało, musi jeść i pić właściwe składniki. Jadłospis dla twojej twarzy musi być równie urozmaicony, jak jadłospis dla żołądka.

Zamiast jeść to samo codziennie, powinniśmy jadać w każdym dniu miesiąca coś innego, aby mieć pewność, że ciało otrzyma wszystko to, co jest mu niezbędne. Twoja skóra zyska, jeśli będziesz zmieniać kosmetyki (oczywiście nie każdego dnia), gdyż w ten sposób pozwolisz jej zaznać smaku najprzeróżniejszych naturalnych kosmetyków.

Ważną rzeczą dla urody jest właściwa dieta

Jeśli twoja skóra jest sucha i łuszczy się, jest to oznaką, że brakuje ci tłuszczów. Dodaj do posiłków po kilka łyżek stołowych naturalnych tłuszczów roślinnych.

Kolejną rzeczą, którą twoja twarz mówi w związku z tym co jadasz, jest informacja, czy przyjmujesz wystarczającą porcję protein. Całe twoje ciało, w tym skóra, zbudowane jest głównie z protein. W związku z tym proteiny muszą być codziennie uzupełniane, aby zaspokoić niezliczone potrzeby naszych organów, gruczołów i wszystkich innych fragmentów ciała. Jeśli cierpisz na niedobór białka, twoja skóra wykaże ten brak, stając się miękką, wiotką i luźną, a pozbawione białka mięśnie kształtujące twoją twarz, osłabną i zwisną. Na skórze pozbawionej odpowiedniej ilości białka bardzo szybko występują zmarszczki i rozwijają się fałdy.

Jeśli chcesz mieć silne ciało i twarz bez zmarszczek, pamiętaj, że potrzebujesz białka.

Naturalna, zdrowa, hodowana na organicznym nawozie żywność, niespryskiwana żadnymi chemicznymi środkami, nada twojej skórze jasny blask i połysk. A, ponieważ tak wiele żywności w obecnych czasach pozbawionej jest witamin i minerałów, jakie spożywali nasi przodkowie, koniecznością jest uzupełnianie tych braków.

Starajmy się wracać do źródeł naszych przodków. Zarówno do naturalnej żywności, jak i naturalnych kosmetyków.

Hanna Kasztelan

fot.pixabay

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz