Nasi przedsiębiorcy z tarczą.

fot.pixabay
Blisko 4,5 tysiąca firm z powiatu sochaczewskiego skorzystało z rządowej Tarczy Antykryzysowej. Za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy w Sochaczewie przedsiębiorcy otrzymali do tej pory pomoc finansową w wysokości 23,5 mln złotych. Nabór wniosków ciągle trwa.

Tarcza Antykryzysowa to pakiet rozwiązań przygotowanych przez rząd, który ma ochronić polskie państwo i obywateli przed kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa. Tarcza opiera się na pięciu filarach, z których dwa pierwsze są kluczowe z punktu widzenia przeciętnego mieszkańca oraz osoby prowadzącej własny biznes, tj. ochrona miejsc pracy i bezpieczeństwu pracowników oraz finansowanie przedsiębiorców. Pozostałe filary to: ochrona zdrowia, wzmocnienie systemu finansowego i inwestycje publiczne. Pomoc realizowana jest za pośrednictwem urzędów pracy.

W powiecie sochaczewskim zainteresowanie Tarczą Antykryzysową było bardzo duże. Przedsiębiorcy złożyli ponad 5 tysięcy wniosków, z czego rozpatrzono pozytywnie blisko 4,5 tysiąca aplikacji. Ogromna ich część (3813 wniosków) dotyczyła preferencyjnej pożyczki (do 5 tys. zł) dla mikroprzedsiębiorców. Ponad czterysta wniosków złożonych do PUP dotyczyło dofinansowania części wynagrodzeń pracowników i składek na ubezpieczenie społeczne. Przyznane wsparcie dla przedsiębiorców w tym przypadku opiewało na kwoty od 1300 zł do 2816 zł na jednego pracownika miesięcznie.

Z dofinansowania prowadzenia działalności gospodarczej mogły skorzystać również osoby niezatrudniające pracowników. Takich wniosków pozytywnie rozpatrzono blisko dwieście i udzielono wsparcia na kwotę od 1300 do 2340 zł na miesiąc. W obu przypadkach maksymalny okres dofinansowania wynosi trzy miesiące. Do połowy sierpnia Powiatowy Urząd Pracy w Sochaczewie wydał na pomoc dla przedsiębiorców prawie 23,5 mln zł, z czego zdecydowaną większość środków przeznaczono na preferencyjne pożyczki dla małych przedsiębiorców. Nabór wniosków na wszystkie formy wsparcia przedsiębiorców jest ciągły.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz