Napisz bajkę terapeutyczną i zgarnij nagrodę

Do 10 maja można przesyłać prace na konkurs literacki – na bajkę terapeutyczną, edukacyjną. Skierowany jest on do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych a jego organizatorem jest Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Sochaczewie. Partnerem i fundatorem nagród jest Starostwo Powiatowe w Sochaczewie.

Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się m.in. na stronie internetowej – www.powiatsochaczew.pl lub www.ppp.powiatsochaczew.pl w zakładce Konkursy. Uczestnik ma za zadanie napisać bajkę na temat sposobów radzenia sobie z emocjami. Organizatorzy przyjęli, iż bajka terapeutyczna to specjalnie utworzone opowiadanie, które ma pomóc odbiorcy w pokonywaniu trudności i poradzeniu sobie z danym problemem.

Prace powinny być napisane w języku polskim, wcześniej niepublikowane. Ograniczenie to dwie strony A4, pisane czcionką Times New Roman wielkości 12 punktów i drukowane jednostronnie. Jeden autor może nadesłać tylko jedną bajkę, a ta musi posiadać tytuł.

Jednym z celów konkursu jest zachęcenie młodzieży do pisania i prezentowania własnej twórczości literackiej a także rozwijanie wrażliwości i wyobraźni młodych autorów.

Komisja oceniająca prace będzie brać pod uwagę następujące kryteria: twórczy charakter utworu, przesłanie o charakterze terapeutycznym, umiejętność rozpoznania i opisywania różnych stanów emocjonalnych, użyteczność bajki dla rówieśników, samodzielność i oryginalność oraz poprawność językową i stylistyczną.

Prace należy składać osobiście w sekretariacie Poradni, listownie lub za pośrednictwem e-maila. Regulamin zakłada przyznanie nagrody głównej i wyróżnień.

Organizatorzy przewidują atrakcyjne nagrody. Zachęcamy do udziału w konkursie.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

fot. Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz