Napadli na placówkę bankową. Trwa obława

fot.policja
Reklamy

Dwóch mężczyzn, grożąc przedmiotem przypominającym broń, napadło na placówkę jednego z banków w Błoniu – poinformowała podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja z KPP dla powiatu warszawskiego zachodniego. Sprawcy zabrali pieniądze i odjechali czarnym peugeotem; policja wystawiła na drogach posterunki blokadowe.

Jak poinformowała policja, do zdarzenia doszło około godz. 12. Policjanci otrzymali zgłoszenie o wtargnięciu dwóch mężczyzn do jednej z placówek bankowych w Błoniu.

– Grożąc przedmiotem przypominającym broń, dokonali kradzieży pieniędzy, po czym oddalili się prawdopodobnie czarnym peugeotem – powiedziała podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja z KPP dla powiatu warszawskiego zachodniego. Dodała, że mężczyźni mieli założone na twarzy maseczki, jeden z nich był szczupłej budowy ciała, a drugi krępej

– Zostały wystawione posterunki blokadowe. Na miejscu zdarzenia trwają cały czas czynności zmierzające do zgromadzenia jak najobszerniejszego materiału dowodowego – poinformowała Gromek-Oćwieja. Dodała, że podczas napadu nikt nie ucierpiał.

– Kierujemy apel do wszystkich osób, które mogły być świadkami bądź też posiadają jakąkolwiek wiedzę na temat tego zdarzenia o kontakt z Komisariatem Policji w Błoniu – powiedziała policjantka. Zaznaczyła, że policji zależy również na nagraniach z kamer samochodowych, które mogły zarejestrować moment zdarzenia.

O sprawie jako pierwsze poinformowało RMF FM. Według portalu jeden z napastników oddał strzał wewnątrz budynku w sufit.

Pytana o tę sytuację podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja odpowiedziała, że na obecnym etapie policja nie może udzielić szczegółowych informacji w tym zakresie.

żródło:PAP

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz