Nakrętkowe serce czeka.

Fot. UG Teresin   

Już trzecie takie serce – kosz na plastikowe nakrętki stanęło w gminie Teresin. Pod koniec zeszłego roku dwa podobne serca pojawiły się w Elżbietowie i Budkach Piaseckich. Dochód ze sprzedaży zebranych nakrętek przeznaczony jest w całości na pomoc w leczeniu i rehabilitacji Kacperka Olczaka, chłopca, który się zmaga z padaczką lekooporną, wyniszczająca jego organizm.

Teraz kolejne, metalowe serce na nakrętki zainstalowane zostało przed sklepem Fuks w Topołowej. Pomysł jego powstania wypłynął od członków Stowarzyszenia Miłośników Wsi Topołowa, którzy zdecydowali, aby taki krok podjąć. Jednym z celów Stowarzyszenia jest pomoc osobom potrzebującym oraz organizowanie różnych form samopomocy.

– Ze względu na zamknięcie szkół, wiele osób zostało pozbawionych możliwości oddawania nakrętek w placówkach oświatowych. Dlatego postanowiliśmy przygotować podobną instalację i u nas, by ułatwić te działania – mówi Halina Ziółkowska, sołtys Topołowej.

Pomysł podchwycili państwo Kołodziejscy, właściciele sklepu Fuks, którzy wyrazili zgodę na umieszczenie serca przed swoim budynkiem i włączyli się do akcji jego zamontowania.

Jak zachęca sołtys Ziółkowska, wystarczy teraz tylko nakrętki przywieźć z domu i wrzucić do pojemnika. Kosz w kształcie serca przeznaczony jest na wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt czy kolor. Mogą być one np. po napojach, kawie, mleku czy jogurtach. W koszu-sercu można również zostawić zakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, aby nie wrzucać tu innych przedmiotów. Jeśli nakrętki mają tekturowe uszczelki, to trzeba je usunąć przed wyrzuceniem do pojemnika.

Organizatorzy zbiórki przypominają, że chłopiec stale zmaga się z wyniszczająca go chorobą, która dewastuje jego układ nerwowy i doprowadza do ogromnych zaburzeń neurologicznych i opóźnienia psychoruchowego. Kacperek potrzebuje pomocy na każdym etapie swego życia. Wymaga codziennej rehabilitacji, opieki i sprzętu specjalistycznego. Liczy się każda złotówka. Ta, może drobna, pomoc od mieszkańców może sprawić, że dziecko będzie miało nieco lepsze życie.

oprac. BN

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz