Najtańsze OC w Warszawie za 404 zł! Tanie ubezpieczenia w stolicy również się zdarzają!.

Duże zaludnienie, natężenie ruchu i wypadkowość – to czynniki, które skłaniają ubezpieczycieli do podnoszenia składki ubezpieczeniowej kierowcom z Warszawy. Średnio mieszkańcy stolicy płacą za OC samochodu 932 zł, czyli około 150 zł więcej niż średnia cena ubezpieczenia w całej Polsce. Okazuje się jednak, że w innych miastach wojewódzkich płaci się za OC więcej. Ile kosztuje najtańsze OC w Warszawie, a ile wynosi składka w innych dużych miejscowościach?

Warszawa w liczbach – dlaczego stołeczni kierowcy płacą więcej za OC?

W wyliczaniu składki dla danego kierowcy ubezpieczyciele biorą pod uwagę wiele czynników. M.in. te związane z miejscem zamieszkania potencjalnego klienta. Okazuje się bowiem, że informacje o adresie ubezpieczanego kierowcy pozwalają oszacować ryzyko stłuczki i wypłaty odszkodowania z tytułu OC i w ramach innych polis. Liczba mieszkańców miasta czy jego dzielnicy, a także liczba tamtejszych samochodów dużo mówią o natężeniu ruchu. Im są one większe, tym droższe jest ubezpieczenie. W stolicy Polski mieszka ponad 2 mln osób. Ale na tym nie koniec, bo w Warszawie pracuje również wielu przyjezdnych. Duże ryzyko wypadku potwierdzają policyjne statystyki. Jak wynika z raportu Wypadki drogowe w Polsce w 2018 roku sporządzonego przez Komendę Główną Policji, w 2018 roku w samej Warszawie doszło do 1763 wypadków.

Ile za OC płacą mieszkańcy miast wojewódzkich?

Porównując ze sobą średnie ceny ubezpieczenia OC w poszczególnych stolicach województw, można zauważyć, że Warszawa jest jednym z najdroższych miast w ubezpieczeniu samochodu. Średnia składka OC wynosi tam obecnie 932 zł. Według danych przedstawionych w artykule: Tanie OC w Warszawie? To możliwe! OC od 404 zł za pełny rok ochrony!, drożej jest tylko w Gdańsku (946 zł) oraz we Wrocławiu (958 zł). Nieco mniej niż w stolicy płacili kierowcy z Łodzi (898 zł), Białegostoku (891 zł), Szczecina (850 zł) oraz Krakowa (848 zł). Najtaniej było z kolei w Zielonej Górze, gdzie OC kosztowało średnio 704 zł, a także w Gorzowie Wielkopolskim (731 zł) i w Toruniu (738 zł).

404 zł za OC w Warszawie!

Chociaż warszawscy kierowcy płacą całkiem sporo za ubezpieczenie samochodu, wśród wysokich składek zdarzają się również te bardziej przystępne. Jak wynika ze statystyk pozyskanych z porównywarki ubezpieczeń na mubi.pl, we wrześniu 2019 roku najtańsze OC w tym mieście wyliczyła 49-letnia właścicielka Forda Focusa (pojemność silnika: 2,0 l), która otrzymała ofertę za 404 zł. Nie był to jednak odosobniony przypadek, bo atrakcyjne składki OC wyliczyli także inni kierowcy ze stolicy:

l 435 zł – 45-letnia właścicielka Hondy Civic (pojemność silnika: 1,0 l),

l 442 zł – 50-letni właściciel Audi A3 (pojemność silnika: 1,9 l),

l 450 zł – 42-letni właściciel Fiata 126 (pojemność silnika: 0,7 l),

l 451 zł – 73-letnia właścicielka Toyoty Corolli (pojemność silnika: 1,3 l),

l 463 zł – 62-letni właściciel Volkswagena Golfa (pojemność silnika: 1,0 l).

Czy warszawscy kierowcy powinni rozszerzyć polisę OC o ubezpieczenie autocasco?

Biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców i statystyki wypadkowe, można jednoznacznie stwierdzić, że AC również jest przydatne na tamtejszych drogach. Warto zaznaczyć, że sprawca wypadku nie otrzyma rekompensaty za uszkodzenia własnego samochodu, jeśli nie zakupił polisy autocasco. Odszkodowanie z OC sprawcy zostanie wypłacone poszkodowanemu.

Ile kosztuje autocasco w Warszawie? Pakiety OC/AC wcale nie muszą być drogie. Najtańsze OC i AC w Warszawie kosztowało we wrześniu 2019 zaledwie 620 zł.

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz