Najlepsza animatorka w województwie.

Justyna Kamińska, niegdyś srebrna medalistka Letniej Uniwersjady w Turcji w zapasach kobiet, dziś nauczyciel wychowania fizycznego i równie znakomita koordynatorka sportu. Właśnie została doceniona i to po raz kolejny. Dzięki swojej pracy i wsparciu lokalnej społeczności zdobyła tytuł najlepszej animatorki na terenie Mazowsza.
Wyróżnienie odebrała podczas uroczystej gali, jaka odbyła się na warszawskim Torwarze. Na ogólnopolskiej konferencji podsumowano realizację projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Lokalny Animator Sportu”.
Przypomnijmy, w konkursie Lokalny Animator Sportu 2016 Justyna Kamińska zakwalifikowała się do jego drugiego etapu konkursu.
Jest to dla mnie bardzo miłe zaskoczenie tym bardziej, że działam w małej miejscowości. Oprócz mnie do drugiego etapu przeszło dwóch animatorów z naszego województwa. Z naszej trójki do finału awans mogła wywalczyć tylko jedna osoba. Ja uplasowałam się na drugim miejscu, jednocześnie zdobywając tytuł najlepszej lokalnej animatorki sportu na Mazowszu. Serdecznie dziękuję Gminnie Teresin oraz GOSiR w Teresinie i wszystkim przyjaciołom za wsparcie i popularyzację sportu w naszej Gminie – powiedziała nasza animatorka po odebraniu wyróżnienia.
Jej sukces jest cenniejszy, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że rywalizowała z ponad 200 innymi animatorami Orlików, biorących udział w projekcie.
Justyna Kamińska jest pomysłodawczynią i koordynatorką wielu imprez dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Teresin. Wespół z teresińskim Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zorganizowała w ubiegłym roku m.in. sportowy dzień dziecka, turniej piłki plażowej, halowe zawody siatkarskie czy w unihokeja i cieszący się ogromną popularnością turniej piłkarski na „Orliku”. Animatorka była również bardzo zaangażowana w uczestnictwo Gminy Teresin w Europejskim Tygodniu Sportu „BE ACTIV”, czyli inicjatywy promującej sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Co roku z powodzeniem koordynuje też społeczną akcję „Razem wygramy z rakiem piersi”, organizując Wielkie Święto Przyjaciół Piłki Nożnej. Justynie Kamińskiej serdecznie gratulujemy.
Marcin Odolczyk

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz