Najbiedniejsze i najbogatsze.

fot.pixabay

Gmina Kampinos zajęła bardzo wysokie 10 miejsce w rankingu najbogatszych gmin w oparciu o dochody JST per capita w 2019 roku.  Na 86 miejscu uplasował się Teresin, natomiast gmina Sochaczewa zajęła 111 miejsce. 

Metoda obliczania wskaźnika użytego w rankingu nie zmienia się od lat. Pominięte zostały wszelkie wpływy z dotacji celowych. Wielkie dotacje inwestycyjne potrafią wywindować samorząd bardzo wysoko w rankingu. Jest to jednak awans chwilowy i w tym zestawieniu nie jest brany pod uwagę.

Kleszczów w Łódzkiem ponownie został najbogatszą gminą w Polsce, Warszawa – najbogatszym miastem na prawach powiatu – wynika z rankingu opracowanego przez tygodnik „Wspólnota”.

Wyraźny spadek w rankingu odnotowała gmina Iłów, w 2018 roku zajmowała 253 miejsce, obecnie jest to pozycja 496. Gmina Rybno awansowała na 324 miejsce, natomiast gmina Nowa Sucha na 177 pozycję. Brochów oscyluje w granicach 600 miejsca, w 2019 uplasował się na 593 lokacie. Gmina Młodzieszyn wypada najgorzej w całym powiecie sochaczewskim, zajmując 1107 miejsce w rankingu.

W zestawieniu najbogatszych miast Sochaczew uplasował się na wysokim 62 miejscu z kwotą zamożności per capita wynoszącą 3588,31 zł.

Powiat sochaczewski zaliczył spadek z 143 na 158 miejsce w rankingu zamożności samorządów.

Aleksander Szostak

Fot. pixabay

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz