Na tydzień przed pierwszym gwizdkiem.

28 lutego w kramnicach miejskich rugbiści zorganizowali konferencję prasową.
Drużyna Orkana przygotowuje się do rozgrywek już od trzech miesięcy. Wiosną sochaczewskich rycerzy wzmocni trzech nowych zagranicznych zawodników.

Pierwszy mecz Orkan zagra na wyjeździe w niedzielę 8 marca z drużyną KS Edach Budowlani Lublin. W następnej kolejce rugbiści podejmą na chodakowskim stadionie, ostatnią w tabeli, Arkę Gdynia. Transmisja na żywo z tego spotkania (15 marca, godz. 13.00) będzie dostępna na kanale Polsat Sport Fight. Telewizja Polsat pokaże w sumie cztery mecze Orkana w rundzie wiosennej. Trzy kolejne transmitowane będą za pośrednictwem kanału „Ekstraliga Rugby” w serwisie YouTube.

Te i inne działania promocyjne sochaczewskiego Orkana podsumował podczas konferencji prasowej wiceprezes klubu, Robert Małolepszy. Sponsorom wspierającym klub dziękował prezes RCO, Mieczysław Głuchowski. – Większość z nich zostaje z nami na kolejny rok. Przybywają także nowi. W poprzednim roku ok. 30 proc. budżetu naszego klubu pochodziło od prywatnych sponsorów. W 2020 szacujemy, że odsetek ten może się zbliżyć do 40 procent. Jednak, niezmiennie na największe wsparcie możemy liczyć od Miasta Sochaczew – dziękowali przedstawiciele zarządu klubu.

Pieniądze od samorządu przeznaczane są głównie na szkolenie dzieci i młodzieży – w Orkanie trenują zawodnicy ze wszystkich kategorii wiekowych. Zaś środki pozyskane od prywatnych sponsorów pozwalają m.in. na wzmocnienia drużyny seniorów. O sytuacji kadrowej mówił trener i menadżer Orkana, Maciej Brażuk.

Wiosną nie zobaczymy w składzie Gruzinów i Kenijczyków. Wzmocnią nas natomiast trzej inni zawodnicy z zagranicy. Do drużyny dołączy dwóch rugbistów z Republiki Południowej Afryki. Skład Orkana wzmocnią: Adriaan Staples – 21-latek grający na pozycji młynarza lub lewego filara oraz Morney Moos, zawodnik mogący występować w II i III linii młyna, dobrze skaczący do autów. Trzecim obcokrajowcem, który dołączy do zespołu będzie Argentyńczyk Germán Aranda. To zawodnik I linii młyna. Poprzedni sezon występował w lidze rumuńskiej, w drużynie Timisoara Saracens.

– Nasi sochaczewscy zawodnicy przygotowania, lekkoatletyczne i siłowe, do wiosennych rozgrywek rozpoczęli już w grudniu. Chłopcy z dobrym efektem przepracowali zimę na siłowni, pod okiem Tomasza Gasika. W ostatnim czasie przeprowadziliśmy też dwa treningi z innymi drużynami –  MasterPharm Rugby Łódź i Miedziowymi Lublin – dodawał Maciej Brażuk.

– Pracujemy od trzech miesięcy. Mamy pozytywną atmosferę w drużynie. Wspieramy i motywujemy się nawzajem. Staramy się dążyć do naszego wymarzonego celu, którym jest medal mistrzostw Polski. Liczymy, że podobnie jak jesienią, kibice nas nie zawiodą, będą przychodzić na nasze mecze i nas wspierać. Mamy też oczywiście nadzieję na lepsze wyniki niż w poprzedniej rundzie – mówił łącznik ataku Orkana, Michał Kępa.

Na zakończenie wydarzenia w kramnicach przedstawiciele sochaczewskich „Rugby Weteranów” – Robert Dłutek i Zbigniew Dąbrowski wręczyli specjalne wyróżnienia. Otrzymało je trzech zawodników, którzy zadebiutowali w drużynie seniorów: Sebastian Misiak, Michał Szwarc i Jan Mroziński. Za pomoc m.in. w przygotowaniu meczów nagrodzeni zostali również Mirosław Foryszewski i Sławomir Dudkowski.

źródło sochaczew.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz