Na szkolną wyprawkę.

Reklamy

Od 1 lipca rozpocznie się nabór wniosków do kolejnej edycji programu Dobry Start 300+. Dotyczy to wyłącznie formy elektronicznej. Papierowe wnioski urząd miejski będzie przyjmował od 1 sierpnia.

– To druga edycja rządowego programu Dobry Start 300+. W ubiegłym roku samorząd miejski przyjął 2991 wniosków. Przyznaliśmy świadczenia na tak zwaną wyprawkę szkolną dla 3973 sochaczewskich dzieci. Około 75 procent wniosków zostało złożonych w formie elektronicznej, pozostałe wpłynęły do urzędu „na papierze”. Procedura składania wniosków w ramach programu Dobry Start 300+ nie uległa zmianie i w tym roku będzie wyglądała dokładnie tak samo – tłumaczy Joanna Kamińska, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia.

Świadczenie   „Dobry start”, przeznaczone na wyprawkę szkolną, będzie wypłacane bez względu na dochód rodziny. Przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczęszczające do szkoły, otrzymają świadczenie do ukończenia 24. roku życia. „Dobry start” nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowania przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Nie obejmuje także studentów, uczniów szkół policealnych i uczniów szkół dla dorosłych.

Podobnie jak w przypadku 500+ wnioski można składać online, za pośrednictwem: bankowości internetowej, na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/ oraz na portal PUE ZUS. Ich nabór ruszy 1 lipca.

Od 1 sierpnia będzie można złożyć je także drogą tradycyjną (w formie papierowej) w biurze podawczym urzędu. Wnioski przyjmowane będą do 30 listopada. Można je również przesłać pocztą. Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy zostanie złożony później, wsparcie trafi do rodziny w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

– Jednocześnie przypominamy rodzicom i opiekunom, że nie muszą póki co składać wniosków o przedłużenie wypłat w ramach świadczeń wychowawczych z programu Rodzina 500+. Wnioski zebrane w ostatnim naborze będą obowiązywać od końca maja 2021 roku – dodaje naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz