Na filmowym podium.

Reklamy

ERMINÓW Sukcesem zakończył się udział reprezentacji Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Erminowie w konkursie Zrób-My Nasz-Film „Historie zapisane w obrazie”. Jego organizatorem był Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Była to trzecia edycja konkursu, a Erminów na podium stanął już kolejny raz. Tym razem na trzecim jego stopniu.

Przedsięwzięcie skierowane było do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa mazowieckiego i obejmowało dwie kategorie filmów: dla uczniów szkół podstawowych, pod hasłem „O czym szumią mazowieckie drzewa-filmopowieści” oraz dla uczniów szkół ponadpodstawowych, pod hasłem „Nieznane ścieżki pamięci-mówiszTy”.

Mogły to być historie związane z miejscami i ludźmi znajdującymi się w środowisku bliskim szkole, dzielnicy, miejscowości, regionu. Pasjonujące historie zawierające dokumentację środowisk, zdarzeń, nieznane dotąd problemy, odczytywane na nowo historie życia, znane miejsca widziane inaczej, oczami młodego człowieka.

Owocem wspólnej pracy był stworzony przez naszych uczniów, pod opieką  Agnieszki Grabarek, Pauliny Kamińskiej, Eweliny Kopeć i Moniki Sobalifilm „Sochaczew dawniej i dziś”. Uczniowie klasy VII i VIII l – Izabela Chłystek, Mateusz Marciniak i Bartłomiej Rutkowski z  powierzonego zadania wywiązali się znakomicie i zajęli w konkursie trzecie miejsce w kategorii szkoły podstawowe.

We wtorek, 25 lutego wzięli udział w Konferencji podsumowującej konkurs Zrób-My Nasz-Film. Jak przyznaje Agnieszka Grabarek z ZSS Erminów, konkursowe Jury doceniło w filmie przede wszystkim: doskonały dobór zdjęć dołączonych do komentarzy, znakomicie ilustrujących różne ujęcia tematyczne opowieści; komentarze wzmocnione realnie przedstawianymi wspomnieniami, opowieściami, porównaniami historii, miejsc „w czasie i przestrzeni”, które stanowią znaczący atut tego filmu, jak również specyficzny pomysł realizacji filmu, przypominający wykorzystywane fotocasty, co w znacznym stopniu ułatwia odbiór prezentowanego tematu poprzez uzupełnienie wypowiedzi i obrazu dodatkowym komentarzem widocznym na ekranie, a także połączenie historii i teraźniejszości jako interesującej konwencji zbliżającej pokolenia oraz przeszłość, teraźniejszość, przyszłość – ciekawie opowiedziane historie związane ze środowiskiem, które jest niewątpliwie bliskie opowiadającym je uczniom. Gratulacje dla całej ekipy filmowej!

ZSS Erminów

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz