Muzyka dobra na wszystko

Organizowanie koncertów na żywo to obecnie spore wyzwanie. Klub Kontrast od ponad roku stara się tej próbie podołać, realizując wydarzenia muzyczne zgodnie z obowiązującymi w danym miesiącu obostrzeniami. Dwa najbliższe koncerty, jeśli tylko sytuacja epidemiczna nie ulegnie pogorszeniu, odbędą się w formule online. Transmisje live dostępne będą w soboty o godz. 19.00 na fanpage’u Klubu Kontrast na Facebooku.

10 kwietnia w „Kontraście” zaśpiewa Natalia Kwiatkowska, która przez czytelników Kwartalnika Twój Blues została czterokrotnie wybrana najlepszą bluesową wokalistką w Polsce. Jest absolwentką Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, odnajdującą się z lekkością w wielu gatunkach muzycznych – blues, jazz, rock, pop, piosenka poetycka, soul. Artystka zaprezentuje autorski materiał oparty na własnej muzyce i tekstach. W trakcie koncertów wykorzystuje swoją charyzmę, kobiecość oraz subtelną aurę, które przekładają się na komponowane i wykonywane przez nią utwory. Śpiewa o sobie, swoich emocjach i przeżyciach. Pomaga słuchaczom dotrzeć do głęboko skrywanych uczuć, o których często boimy się głośno mówić. Wokalistce akompaniował będzie na fortepianie Jacek Prokopowicz, który wielokrotnie już gościł w Klubie Kontrast. Wystąpił m.in. u boku Erica Folly i Laury Godziejewskiej oraz w swoim autorskim projekcie Keys2Drums, który współtworzy z perkusistą Adamem Grzelakiem.

W kolejną sobotę (17 kwietnia) o godz. 19.00 na kanale YouTube „Klub Kontrast SCK” będzie można obejrzeć fragmenty koncertu, który odbył się w połowie lutego. Rafał Dubicki Quartet to jeden z nielicznych zespołów, który na przestrzeni ostatniego roku zagrał w Sochaczewie koncert z udziałem publiczności. Blisko półtoragodzinny występ zachwycił gości obecnych w klubie, jak również publiczność, która śledziła transmisję koncertu za pośrednictwem Internetu. Pełne ekspresji dźwięki niosły ze sceny niezwykłą energię, która udzieliła się również słuchaczom. Był to jazz w najlepszym wydaniu. Warto przeżyć to jeszcze raz.

24 kwietnia również będzie jazzowo. Na scenie „Kontrastu” wystąpi zespół JAH Trio. Jest to  akustyczne trio jazzowe, założone w 2014 roku. Zespół wykorzystuje w swojej twórczości elementy muzyki swingowej, groove’u oraz szeroko pojętej improwizacji. Materiał muzyczny prezentowany na koncertach jest różnorodny, bogaty w przestrzeń i kolory. JAH Trio wykona autorskie kompozycje lidera oraz własne interpretacje standardów jazzowych, których będzie można wysłuchać śledząc streaming koncertu na Facebooku.

Udział publiczności w koncertach uzależniony jest od obowiązujących w danym terminie obostrzeń związanych z pandemią. Informacje podawane będą na bieżąco na stronie internetowej sck.sochaczew.pl oraz na Facebooku.

Iza Strzelecka

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz