Muzyczne gwiazdy w Kontraście.

Fot. Kuba Urba (BJB)

Na razie tylko w formie online można podziwiać znane i lubiane zespoły muzyczne występujące w Klubie Kontrast, działającym przy Sochaczewskim Centrum Kultury. Występy te będą transmitowane na żywo na fanpage’u Klubu na facebooku. To w zasadzie jedyna rzecz, która może cieszyć publiczność, która ogromnie tęskni za występami w sali koncertowej.

W najbliższym czasie zapowiadany jest koncert zespołu Moonrivers, kolejna w ostatnim czasie prezentacja tej lubianej w Sochaczewie grupy. Zespół zagra popularne standardy jazzowe w ciekawych aranżacjach.

Na estradzie zaprezentują się Piotr Rola-Podczaski, Jakub „Sista” Gawrych i Mateusz „Niedźwiedź” Pachecka. Pierwszy z nich to pianista, aranżer, zawdzięczający swój muzyczny warsztat Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. K. Komedy. Artysta ten chętnie improwizuje na fortepianie, gra z pasją zarówno standardy jazzowe, jak i współczesne kompozycje w rytmie funky, popu i soulu.

Z kolei Jakub Gawrych jest basistą z doświadczeniem scenicznym i studyjnym. Co zaskakujące działa nie tylko w sferze muzyki jazzowej, czy funkowej, ale też ludowej. Na stałe współpracuje m. in. z Zespołem Ludowym „Ożarowiacy”.

Natomiast „Niedźwiedź” to perkusista grający zawodowo od 10 lat, absolwent w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy. Koncertował m.in. z Teatrem Akademickim Uniwersytetu Warszawskiego, współtworzył grupę muzyczną Mist oraz jest jednym z założycieli projektu Wieczorków Jazzowych.

Moonrivers wystąpi w sobotę, 27 lutego o godzinie 19.00.

Zupełnie nowym na scenie sochaczewskiej będzie występ zespołu Blue Jay Bird, który pojawi się prawie dwa miesiące później, 27 marca. Jednak już teraz SCK zaprasza, by miłośnicy muzycy zarezerwowali sobie czas, by siąść przed monitorem i śledzić występ grupy.

Blue Jay Bird to projekt, którego założycielem jest Jay Nowakowski, wokalista i gitarzysta współpracujący z takimi artystami jak Grzegorz Wilk, Tomasz Karolak, Mattia Rosinski czy Zosia Nowakowska. BJB swój początek miał na Majorce, gdzie powstał pierwszy utwór zespołu – „Silent Prayer”. W składzie grupy są – Jay Nowakowski (wokal, gitara), Piotr Pawęska (gitara basowa) i Adam Grzelak (perkusja).

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz