Muzyczna w remoncie.

Sochaczewska szkoła muzyczna jest w trakcie remontu. Znalazła się w gronie niemal 140 szkół artystycznych w kraju, które w ramach unijnego projektu przejdą termomodernizację. W naszej placówce trwa wymiana instalacji centralnego ogrzewania i sieci elektrycznej. Docelowo budynek będzie ogrzewany gazem. Dodatkowe oszczędności w rachunkach za prąd mają wypracować panele fotowoltaiczne.

Ministerstwo Kultury, któremu podlega Państwowa Szkoła Muzyczna, prowadzi wspólnie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej projekt pod nazwą „Kompleksowa modernizacja energetyczna wybranych państwowych placówek szkolnictwa artystycznego”. Wdraża go Centrum Edukacji Artystycznej. Projekt ma wartość 500 mln zł, przy czym prawie 100 mln to środki krajowe, a 400 mln unijna dotacja. Z tej kwoty blisko 2.500.000 zł przeznaczono na remont sochaczewskiej placówki.

Prace ruszyły z początkiem i widać już efekty. Pierwszy etap obejmuje skrzydło prowadzące do Sali koncertowej i docieplenie nowej części budynku (na docieplenie starego skrzydła z zewnątrz nie wyraził zgody konserwator zabytków).  Prowadząca prace firma SELL-BUD INWEST s.c. z  Kielc wymieniła już ponad 3 km przewodów elektrycznych w ścianach i przerobiła część instalacji grzewczej na gazową. Nowego wyglądu nabiera sala koncertowa. Ze ścian zniknęła już charakterystyczna dla tej części sochaczewskiej PSM boazeria.

– Paradoksalnie obecna sytuacja w kraju w pewnym sensie ułatwiła przeprowadzenie tego remontu – mówi dyrektor PSM I i II stopnia Anna Wróblewska. – Odeszła nam cała logistyka związana z prowadzeniem zajęć w utrudnionych warunkach. Dlatego też prace mogły ruszyć już maju. Miesiąc wcześniej niż pierwotnie planowaliśmy i dzięki temu zakończą się już z początkiem listopada.

UM

fot. UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz