Muzyczna po termomodernizacji.

Przed wyznaczonym w umowie terminem zakończyła się termomodernizacja budynku Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sochaczewie. Przeprowadzenie prac było możliwe, dzięki temu, że szkoła znalazła się w gronie niemal 140 szkół artystycznych w kraju, które w ramach unijnego projektu przechodzą termomodernizację.

Ministerstwo Kultury, któremu podlega Państwowa Szkoła Muzyczna, prowadzi wspólnie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej projekt pod nazwą „Kompleksowa modernizacja energetyczna wybranych państwowych placówek szkolnictwa artystycznego”. Wdraża go Centrum Edukacji Artystycznej. Projekt ma wartość 500 mln zł, przy czym prawie 100 mln to środki krajowe, a 400 mln unijna dotacja. Z tej kwoty blisko 2,5 mln zł przeznaczono na remont sochaczewskiej placówki.

Prace ruszyły na początku maja i udało się je ukończyć dwa miesiące przed terminem. Prowadząca prace firma SELL-BUD INWEST s.c. z  Kielc dociepliła ściany zewnętrzne budynku w części tzw. nowej szkoły (konserwator zabytków nie wyraził zgody na prace, które mogłyby ingerować w konstrukcję starej części pałacu). Docieplony został strop nad poddaszem. Wymieniona została stolarka okienna, instalacja eklektyczna oraz instalacja C.O. Powstało przyłącze gazowe, wewnętrzna instalacja gazowa i lokalna gazownia. Na dachu pojawiła się instalacja fotowoltaiczna.

– Współpraca z wykonawcą przebiegała wzorowo – mówi dyrektor PSM Anna Wróblewska. – Prace zostały przeprowadzone na najwyższym poziomie, łącznie ze znakomitym wykończeniem. Na zewnątrz budynku firma zadbała o takie szczegóły jak bariery ochronne, które zapewnią uczniom bezpieczeństwo. Sala koncertowa, poza nowym wyglądem, zyskała choćby dźwiękoszczelne drzwi. Teraz prowadzone w salach dydaktycznych zajęcia nie będą przeszkadzały w przeprowadzaniu koncertów. Parkiety w nowej części budynku zostały poddane cyklinowaniu i ponownemu lakierowaniu. Teren wokół szkoły został uprzątnięty, nierówności terenu zniwelowane i posiana nowa trawa.

Jak dodaje Anna Wróblewska, dla szkoły remont ostatecznie skończy się na początku przyszłego tygodnia, gdy na swoje miejsce wrócą fortepiany.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz