Można składać wnioski.

SOCHACZEW Ruszył elektroniczny nabór wniosków o świadczenia wychowawcze – Rodzina 500 Plus, które będą wypłacane w okresie od 1 czerwca 2021 do 31 maja 2022 roku. W Sochaczewie pieniądze trafiają do ponad 7200 dzieci.

Wnioski przyjmuje Urząd Miejski. Od 1 lutego można je składać przed internet. Są na to trzy sposoby: za pośrednictwem serwisu Emp@tia (empatia.mrpips.gov.pl), przez portal PUE ZUS lub z wykorzystaniem bankowości elektronicznej. Od 1 kwietnia wnioski będą przyjmowane także drogą tradycyjną, czyli w formie papierowej. Pod koniec marca druki zostaną wyłożone w Biurze Obsługi Klienta, na parterze Urzędu Miejskiego, i tu też będzie można je wypełnić. Od 1 kwietnia wnioski można przesyłać również pocztą na adres urzędu.

Jeśli złożymy wniosek do 30 kwietnia, to wypłata pierwszego przyznanego w nowym okresie świadczenia nastąpi najpóźniej do 30 czerwca. W przypadku wniosków złożonych w maju i później wypłata będzie miała miejsce w terminie trzech miesięcy od dnia złożenia wniosku. Także w tej edycji programu urząd nie będzie musiał wystawiać każdej rodzinie i przesyłać pocztą decyzji o przyznaniu świadczenia. Informację o tym rodzic otrzyma mailem, na adres podany we wniosku.

W ramach obecnie obowiązującego okresu świadczeniowego Urząd miejski w Sochaczewie przyjął w sumie 5013 wniosków, obejmujących wypłatę świadczeń dla 7217 dzieci. Zdecydowana większość, bo blisko 3200 wniosków, dotyczyło wypłaty świadczeń na jedno dziecko. Ponad 1500 rodzin złożyło wnioski obejmujące dwoje dzieci. Gospodarstw domowych z trójką dzieci było 260. W Sochaczewie mieszka też jedna rodzina wychowująca ośmioro dzieci uprawnionych do wypłaty świadczenia.

 UM Sochaczew/opr. atu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz