Możliwość zamówienia mapy przez Geoportal.

Dostępne są kolejne udogodnienia dla mieszkańców powiatu sochaczewskiego, związane z funkcjonalnością powiatowego Geoportalu. Wydział Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Sochaczewie systematycznie narzędzie to rozwija i usprawnia powodując, iż staje się on coraz bardziej praktyczny.

Z końcem ubiegłego roku wprowadzono na powiatowym Geoportalu możliwość elektronicznej obsługi rzeczoznawców majątkowych. Dało to im możliwość, po złożeniu odpowiedniego wniosku,  dokonywania wyceny nieruchomości, sporządzenia operatu szacunkowego, dokonywania analizy rejestru cen i wartości nieruchomości przez Internet. Od stycznia 2021 roku udostępniono także usługę składania w trybie publicznym wniosków na naradę elektroniczną. Inwestorzy lub projektanci sieci uzbrojenia terenu, mogą bez konieczności udawania się do urzędu uzgodnić projekt na naradzie koordynacyjnej. A od teraz Geoportal powiatu sochaczewskiego dostępny pod adresem http://sochaczew.geoportal2.pl/ umożliwia także zamówienie mapy ewidencyjnej, mapy zasadniczej oraz innych materiałów zasobu  – poprzez nakładkę: udostępnianie materiałów zasobu i wnioski ZUD. System daje możliwość zamawiania map w wersji papierowej i elektronicznej on-line. Najnowsza funkcja jest dla wszystkich, którzy chcą pobrać mapę z zasobu geodezyjnego i projektantów, którzy chcą uzgodnić projekt na naradzie koordynacyjnej.

Mapy w formie elektronicznej (pliki: dxf, pdf) są udostępniane zaraz po dokonaniu płatności elektronicznej w systemie PayByNet, natomiast mapy w formie drukowanej wysyłane są pocztą tradycyjną bądź można je odebrać w siedzibie Starostwa w Wydziale Geodezji – po wcześniejszym ustaleniu terminu z pracownikiem wydziału, który skontaktuje się telefonicznie z zamawiającym.

Wszelkich informacji dotyczących zamawiania map udzielają pracownicy Wydziału Geodezji pod numerem telefonu (46) 864 18 84.

Zachęcamy do korzystania z e-usług Geoportalu powiatu sochaczewskiego.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz