MOSiR otwiera cztery boiska.

Reklamy

Jak zapowiedział rząd, powrót do normalności w dziedzinie sportu odbędzie się w pięciu etapach. Pierwszy z nich już trwa. Możemy uprawiać sport w lasach oraz parkach miejskich. Drugi etap wejdzie w życie 4 maja. Nastąpi wówczas otwarcie infrastruktury sportowej o charakterze otwartym, m.in.: stadionów i boisk. Z jednego obiektu będzie mogło korzystać maksymalnie sześć osób.

– Od poniedziałku 4 maja, MOSiR, wciąż w ograniczonym zakresie, udostępni klubom sportowym cztery boiska: płytę główną i boisko ze sztuczną nawierzchnią na stadionie przy ul. Chopina 101 oraz dwa place gry na obiekcie przy ul. Warszawskiej – pełnowymiarowe boisko boczne i małe treningowe. Zgodnie z obowiązującymi przepisami na jednym boisku będzie mogło przebywać maksymalnie sześć osób. Nad ich przestrzeganiem czuwać będą kierownicy poszczególnych obiektów, którzy w porozumieniu się z przedstawicielami klubów sportowych, przygotują w najbliższych dniach nowe harmonogramy użytkowania boisk – informuje dyrektor Miejskiego Ośrodka i Rekreacji, Mieczysław Głuchowski.

W kolejnych etapach

Kolejne etapy będą wprowadzane sukcesywnie przez rząd. Nie są znane jeszcze konkretne daty znoszenia restrykcji, wiadomo jedynie, że w trzecim etapie możliwe będzie przywrócenie zajęć sportowych w salach i halach (maksymalnie dla sześciu osób) oraz treningów grupowych w sportach zawodowych. W czwartym etapie uruchomiona zostanie działalność usługowa związana z poprawą kondycji fizycznej – otwarte zostaną m.in.pływalnie, siłownie, kluby fitness, ścianki wspinaczkowe. Umożliwiona będzie także organizacja imprez sportowych do 50 osób w przestrzeni otwartej, np. meczu piłkarskiego bez udziału publiczności. Ostatni, piąty etap „odmrażania” sportu zakłada już organizację imprez sportowych o charakterze masowym, lecz to jeszcze odległa przyszłość.

Gotowi na powrót do normalności

– Choć jesteśmy ograniczeni w swojej działalności, to cały czas pracujemy. Czekamy w pełnej gotowości na powrót do normalnego funkcjonowania. Koncentrujemy się obecnie głównie na utrzymaniu zarządzanych przez nas obiektów. Boiska są koszone i nawadniane, prowadzimy bieżące remonty i konserwacje – mówi Mieczysław Głuchowski.

Nie wliczając stadionu przy ul. Warszawskiej, gdzie trwa generalna przebudowa, największy zakres prac w ostatnich tygodniach przeprowadzono w miejskiej pływalni „Orka”.

– Przegląd technologiczny, który każdego roku odbywał się w pierwszej połowie czerwca, zaczęliśmy przeprowadzać już w marcu, a węcej czasu pozwoliło nam na przeprowadzenie większego zakresu prac remontowych. Wymieniliśmy m.in. odstające płytki wokół część sportowej basenu. W minionym roku remontowaliśmy zjeżdżalnie, ale prace nie objęły wówczas ściany pod zjeżdżalnią i te prace mogliśmy wykonać teraz. Zamontowaliśmy także na terenie obiektu nową ostrzegawczą instalację oddymiającą. Ponadto przeprowadziliśmy przegląd ozonatorów, wymienione zostały filtry basenowe i odmalowana część ścian – wylicza dyrektor MOSiR.

– Niebawem rozpoczniemy remont schodów prowadzących do hali przy ul. Kusocińskiego. Wewnątrz obiektu prowadzone są prace malarskie. W ostatnich dniach przeprowadzamy też coroczne przeglądy urządzeń zabawowych na zarządzanych przez MOSiR placach zabaw, w tym ogródku jordanowskim przy al. 600-lecia. Zabawki są naprawiane i, jeśli zachodzi taka potrzeba, wymieniane na nowe, tak aby, gdy tylko będziemy mogli otworzyć nasze obiekty, były gotowe do użytkowania – dodaje Mieczysław Głuchowski.

UM Sochaczew

fot. MOSiR

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz