Mobilny punkt pobrań Drive&Go-Thru.

fot.podglądowe

Od poniedziałku ruszy mobilny punkt pobrań do badań wykrywających koronowirusa. Obok parkingu przy głównym wejściu będzie ustawiony specjalny punkt w którym mieszkańcy będą mogli się zbadać, a wynik dostępny będzie od ręki. 

Bedą wykonywane badania wykrywające obecność koronawirusa w specjalnym mobilnym punkcie. W przygotowanym miejscu tylu Drive&Go-Thru będą wykonywane pobory badań metodą RT-PCR.

Za głównym kompleksem budynków szpitala, obok parkingów zostanie ustawiony mobilny punkt. Mieszkańcy będą mogli podjechać do ustawionego punktu przy głównym wejściu szpitala i oddać materiał do badania. Zarówno punkt jak miejsca parkingowe wytyczone przy nim do celu oczekiwania będą specjalnie oznakowane.

Na bezpłatne badania mogą liczyć pacjenci szpitala, a także osoby objęte kwarantanną zgodnie z obowiązującymi przepisami i zasadami.

Punkt pozwoli na wykonywanie badań od dużej liczby osób, które znajdują się w grupie ryzyka. Zorganizowanie takiego Punktów pobrań jest wyzwaniem ze względu na konieczność zapewnienia pełnego bezpieczeństwa dla pacjentów i pielęgniarek pobierających wymazy z gardła i nosa.

Zastosowaną metoda badań będzie real time RT-PCR, testami z certyfikatem CE-IVD, zwalidowanymi i zgodnymi z rekomendacjami WHO. Osoby, które zostaną wyznaczone do wykonania badań zostaną poinformowane telefonicznie o wyznaczonej dacie oraz godzinie pobrania.

Należy być na czczo dwie godziny przed pobraniem badań. Pacjenci powinni mieć ze sobą dowód tożsamości oraz numer PESEL.

Pacjenci proszeni są o podjechanie własnym środkiem transportu pod Punkt pobrań, założeniu maseczki ochronnej, rękawiczek i optymalnie gogli oraz zachowanie szczególnych środków bezpieczeństwa, a przede wszystkim zachowanie odstępu 2 m pomiędzy samochodami, a także dystansu pomiędzy osobami w przypadku konieczności krótkotrwałego opuszczenia samochodu.

źródło: Szpital Powiatowy w Sochaczewie

fot.archiwum

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz