Mobilny alarm.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło aplikację mobilną Alarm112. Aplikacja umożliwia w sytuacji zagrożenia życia, zdrowia, mienia, środowiska, bezpieczeństwa i porządku publicznego przekazanie zgłoszenia alarmowego do Centrum Powiadamiania Ratunkowego przez osoby, które nie mogą wykonać połączenia głosowego, w szczególności osoby głuche i niedosłyszące.

Alarm112 możliwe jest  poprzez wybór odpowiednich piktogramów określenie rodzaju i miejsca zdarzenia oraz wskazanie służby, której pomoc jest konieczna.  Przekazane w ten sposób informacje umożliwiają operatorowi numerów alarmowych przekazanie zdarzenia do odpowiednich ze względu na rodzaj i miejsce zdarzenia służb ratunkowych.

Aby skorzystać z aplikacji, która jest dostępna dla systemów operacyjnych Android i iOS, należy pobrać aplikację i dokonać rejestracji. Można twego dokonać w Google Play oraz App Store. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/numer-alarmowy-112/aplikacja-moblina-alarm112.

opr. jur

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz