Młody wygląd w podeszłym wieku.

Granica życia coraz bardziej się wydłuża i coraz dłużej pozostajemy młodzi. Obecnie kobiety pięćdziesięcioletnie, choć wkraczają już w wiek menopauzy, wyglądają jeszcze młodo, są fizycznie sprawne, uprawiają sporty.
Wygląd zewnętrzny człowieka uzależniony jest od wielu czynników, między innymi od stanu zdrowia, warunków genetycznych, stanu emocjonalnego, zdrowego trybu życia i systematycznej pielęgnacji.
Co może postarzać?
Na pewno sposób poruszania się. Ociężały chód nie zawsze ma związek z otyłością.
Nauczmy się prawidłowo stać i poruszać. Dobrze ukształtowana sylwetka to wyprostowane plecy, wciągnięty brzuch, szyja i głowa lekko uniesione ku górze, ręce rozluźnione, stopy w lekkim rozkroku, co sprawia poczucie stabilności. Starsze osoby powinny dość szybko i sprężyście chodzić. Spacery to zdrowie i przedłużenie młodości. Warunek, aby chodzić bez obciążeń, ewentualnie z plecakiem. Pamiętamy o wygodnych butach.
Zmiany skórne
Podwyższona ilość androgenów działa osłabiająco na włosy, które stają się cieńsze. Następuje atrofia skóry, jej koloryt zmienia się na żółtawy i pojawiają się przebarwienia.
Zadbajmy o włączenie do diety produktów sojowych, ponieważ uzupełnią brakujące hormony. Poza dietą zaleca się kosmetyki typu anti-age. Dzięki specjalnym recepturom przenikają one do skóry właściwej i opóźniają proces starzenia, a mogą nawet spłycić zmarszczki. Zabiegi profesjonalne, w czasie których podaje się mocniejsze preparaty, czasami z dodatkiem pseudobotuliny poprawiają wygląd skóry, zmniejszając jej negatywną mikrorzeźbę.
Ubranie i makijaż
Najbezpieczniejszymi liniami dla starszej pani są: klasyka i strój sportowy. Jakość ubrań powinna być wysoka. Nie bójmy jasnych i jaskrawych kolorów. One odmładzają.
Makijaż permanentny to wielka broń dla kobiet dojrzałych. Musi być wykonany w zbliżeniu do natury i podkreślać urodę. Twarz nie może być przerysowana.
Starsza twarz nie wygląda dobrze w matowości. Podkreśla to obraz zmarszczek. Lekki połysk je zmniejsza. Kupując kosmetyki kolorowe, kierujmy się ich jakością. Te droższe wystarczą na dłużej i podniosą efekt makijażu. Zastosowany na przykład w podkładach puder optyczny zredukuje zmarszczki.
Psychologia mówi, że bycie młodym rozpoczyna się w naszej głowie. Promienny uśmiech, pogoda ducha wywołuje uczucie podziwu otoczenia.

Hanna Kasztelan

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz