Młoda Bohaterka z Sochaczewa.

Dwanaście miesięcy, 64 młodych ludzi, którzy uratowali niejedno ludzkie życie i 64 niezwykłe historie – to najkrótsze podsumowanie akcji MSWiA „Młody Bohater”.  Wśród nich jest młoda sochaczewianka.

Od roku Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji wyróżnia dzieci i nastolatków, którzy wykazali się godną naśladowania postawą w sytuacji zagrożenia.

Pierwszą osobą nagrodzoną z inicjatywy szefa MSWiA był 9-letni Bartek z Wiśniewa, który pomógł swojej mamie podczas ataku cukrzycy.

Młodzi Bohaterowie z ministrem Mariuszem Błaszczakiem

Dziś poczet Młodych Bohaterów liczy już 64 osoby. A wśród nich jest także Emilia z Sochaczewa.

4 stycznia 2017 roku 10-letnia Emilia zadzwoniła do Straży Pożarnej, aby poinformować o zagrożeniu w swoim domu. Woda w kotle C.O. znacząco przekroczyła temperaturę 100 stopni, co groziło poważnym uszkodzeniem instalacji, a nawet eksplozją. Pomimo stresującej sytuacji, dziewczynka zachowała zimną krew, zauważyła i rozumiała zagrożenie i udzielała dyżurnemu konkretnych odpowiedzi na pytania.

Podobnych historii jest  wiele, niektóre z nich mogłyby stanowić fabułę filmu. Niektórzy Młodzi Bohaterowie ratowali ofiary wypadków drogowych. Inni stawiali czoła złodziejom,  odnajdywali zaginionych, wynosili rodzeństwo z pożaru lub wzywali pogotowie do własnych rodziców.

Podczas pikniku z okazji 1. urodzin akcji,  minister Mariusz Błaszczak zachęcał wszystkich, którzy znają podobne historie do przesyłania ich na adres ministerstwa. Akcja „Młody Bohater” rozpoczyna swój drugi rok.

ex

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz