Minister pracy w Sochaczewie.

Rozmowy z mieszkańcami i sochaczewskimi przedsiębiorcami dotyczące działań rządu w związku z sytuacją epidemiczną w kraju, były głównym tematem wizyty w Sochaczewie Magdaleny Maląg, minister Pracy i Polityki Społecznej.

Wizyta rozpoczęła się od spotkania z mieszkańcami na targowisku przy ulicy Pokoju, a następnie podczas spaceru po mieście. Przy okazji Magdalena Maląg, wspólnie z ministrem Maciejem Małeckim, zachęcała mieszkańców do głosowania na Andrzeja Dudę w drugiej turze wyborów.

Następnie Magdalena Maląg odwiedziła dwie sochaczewskie firmy: Kawecki-Transport oraz Piekarnia 1919 Kaczmarek, gdzie podczas spotkania z przedsiębiorcami przypomniała o działaniach rządu, świadczeniach postojowych i ulgach związanych ze składkami ZUS. Zapowiedziała też kolejne działania, w tym zaproponowany przez prezydenta Andrzeja Dudę Fundusz Inwestycyjny.

Kolejne działania, które rząd podejmuje we współpracy z prezydentem, to działania inwestycyjne. To pozwoli stworzyć kolejne miejsca pracy. Jednak przede wszystkim dążymy do tego, żeby ludzie nie tracili pracy – stwierdziła Magdalena Maląg.

Przypominając również znaczenie dla polskich rodzin, szczególnie teraz w okresie epidemii, takich programów jak 500 Plus, które będą nie tylko kontynuowane, ale i rozszerzane. Jako przykład podała Bon Turystyczny, który jest wsparciem nie tylko dla polskich rodzin, ale także dla branży turystycznej. Podkreśliła, że dzięki trzynastej emeryturze do gospodarki trafiło 12 mld zł. Natomiast  zwolnienie ze składek emerytalnych pozwoliło uchronić od upadłości setki tysięcy polskich firm rodzinnych. A tym samym do zahamowania wzrostu bezrobocia.

Wszystkie mechanizmy zadziałały dobrze. Stopa bezrobocia utrzymuje się na poziomie 6 procent, a to oznacza, że od marca przybyły 92 tysiące bezrobotnych – powiedziała Magdalena Maląg. Dodając, że wspólne działania, jakie rząd podjął z prezydentem, przynoszą pozytywne skutki. – Tarcza zadziałała. Nie zapominamy też o osobach, które straciły pracę. Mogą skorzystać z dodatku solidarnościowego, który przewiduje ustawa już podpisana przez prezydenta – podkreśliła minister.

Jerzy Szostak

Fot.: Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz