MINIMALIZM W PIELĘGNACJI.

Dbamy o siebie, używamy kosmetyków do twarzy, do ciała a ciągle mamy jakieś problemy ze skórą. Warto się zastanowić czy nie popełniamy błędów w codziennej pielęgnacji.

Często i agresywnie czyścimy skórę i wydaje nam się, że pilingi, szczoteczki, żele, płyny miceralne to niezbędne akcesoria do pielęgnacji. Co za dużo, to odwrotny efekt. Nadmierne ścieranie i pilingowanie powoduje, że skóra staje się podrażniona, nadwrażliwa, pozbawiona płaszcza ochronnego. Szorowanie czy pilingowanie wykonujemy raz na dziesięć dni. Tyle potrzebuje naskórek na zbudowanie nowego płaszcza ochronnego. Częste tego rodzaju zabiegi spowodują stany zapalne, wypryski, zaczerwienienia.

Do codziennego mycia i oczyszczania używajmy płynu miceralnego, mleczka czy olejku. Środki te rozprowadzamy na skórze jak mydło i zmywamy ciepłą wodą, a następnie zimną.

Nigdy nie nakładamy kremu na suchą skórę twarzy ani ciała. Specyfiki te aplikujemy na jeszcze wilgotną skórę. Lepiej się wchłaniają i doskonale spełniają swoją rolę.

Dobieramy kremy i odżywki właściwe dla rodzaju skóry i wieku.

Drogerie kosmetyczne oferują nam ogrom kosmetyków. Coraz więcej z nas przesadza z pielęgnacją i nadmiernie aplikuje kosmetyki ze szkodą dla skóry. Ciągle podając jej ważne składniki (elastynę, kolagen, witaminy itp.), zaczynamy ją rozleniwiać i z czasem skóra przestaje je wytwarzać samodzielnie. Jeszcze większym błędem jest stosowanie preparatów liftingujących, przeciwzmarszczkowych u bardzo młodych osób.

Niewskazane jest stosowanie wielu różnych preparatów, które mogą wejść w niepotrzebne reakcje ze sobą, co osłabi ich działanie lub je zmieni i wywoła podrażnienie. Nadmierne aplikowanie kosmetyków nie polepszy wyglądu skóry, ponieważ ich wchłanialność jest ograniczona, a obciążenie skóry bezsensowne. Nie przekarmiajmy skóry.

Polecam zabiegi kosmetyczne przynajmniej raz w miesiącu. W gabinecie skóra zostanie dokładnie oczyszczona, dotleniona, odżywiona i wzmocniona stosownie do jej potrzeb.

Po takiej wizycie wystarczy skromna codzienna pielęgnacja, ponieważ skóra będzie posiadała odpowiednie zasoby do odnowy i regeneracji.

Hanna Kasztelan

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz