Miliony od rządu dla samorządów

POWIAT Kolejne miliony złotych trafiają na ziemię sochaczewską z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, który powołaliśmy w ubiegłym roku.

– Cieszę się, że znów pieniądze przekazane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości zasilą budżety naszych samorządów. Dzięki nim zostanie wykonana między innymi modernizacja oświetlenia ulicznego w gminie Młodzieszyn i Brochów  oczekiwane przez mieszkańców – powiedział minister Maciej Małecki podczas spotkania z samorządowcami powiatu sochaczewskiego.

W czasie spotkania przekazał on Piotrowi Osieckiemu, burmistrzowi Sochaczewa oraz wójtami i promesy podpisane przez premiera Mateusza Morawieckiego. Sochaczew otrzymał 600 000 zł na pierwszy etap modernizacji stadionu w Chodakowie. Kolejne dotacje trafiły do gminy Młodzieszyn, która otrzymała 1,3 mln zł na całkowitą modernizację oświetlenia w gminie. Z kolei gmina Iłów została wsparta ponad 900 000 zł na pierwszy etap modernizacji oczyszczalni ścieków. Natomiast Piotr Szymański wójt gminy Brochów z rąk ministra odebrał promesę w wysokości 800 000 zł na modernizację oświetlenia i farmy fotowoltaiczne w gminie Brochów, a Damiana Jaworski – wójt gminy Rybno 1,2 mln zł na budowę przedszkola w Rybnie.

Przy okazji bardzo dziękuję za pomoc radnej Sochaczewa Selenie Majcher i dyrektorowi mojego biura Michałowi Orlińskiemu. Wkrótce będę miał kolejne dobre wiadomości dla mieszkańców ziemi sochaczewskiej – powiedział podczas spotkania poseł Maciej Małecki.

dot

Fot. SM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz