MIKRODERMABRAZJA KOSMETYCZNA.

Mikrodermabrazja to sposób mechanicznego złuszczenia naskórka. Po zabiegu skóra nie łuszczy się, gdyż cały naskórek zostaje zassany do specjalnego pojemnika. Po zabiegu pacjentka wychodzi z gabinetu i może od razu wrócić do codziennej aktywności.

Mikrodermabrazja praktycznie nie powoduje objawów niepożądanych. Udowodniono, że usunięcie powierzchownych warstw skóry stymuluje naturalną odbudowę nowej tkanki. Regeneracja zachodzi dzięki procesowi przechodzenia komórek warstwy podstawowej bliżej powierzchni skóry.

Uraz mechaniczny, jakim jest złuszczenie naskórka, powoduje także pobudzenie wytwarzania nowego kolagenu. Ważnym i niezwykle korzystnym aspektem zabiegu jest poszerzenie naczyń krwionośnych w skórze właściwej. Poprawia się ukrwienie skóry, co sprawia lepsze jej odżywienie.

Mikrodermabrazję wykonuje się za pomocą specjalnej diamentowej głowicy o wyjątkowej zdolności ścierania i wysokiej czystości chemicznej. Nie wywołuje reakcji alergicznych. Po zabiegu skóra staje się gładka, choć nieco tępa, ulega delikatnemu zaczerwienieniu. Wszystkie te objawy znikają po kilku godzinach.

Terapia obejmuje zwykle cykl zabiegów. Profilaktycznie wykonuje się zabieg raz w miesiącu. W gabinecie zwykle łączymy mikrodermabazję z innymi zabiegami.

Robimy sonoforezę przy użyciu różnych aktywnych preparatów (retinol, fitohormony, kolagen, kwas hialuronowy). Mikrodermabrazja jest zabiegiem bardzo lubianym przez pacjentki, ponieważ nie wyłącza z codziennych zajęć. Często jest wykonywana przed wielkim wyjściem, kiedy oczkujemy widocznego poprawienia wyglądu skóry.

Wskazania do zabiegu: zmarszczki, regeneracja skóry, silne zrogowacenie skóry, zaburzenia pigmentacji, przebarwienia, trądzik pospolity, blizny potrądzikowe, łojotok i rozszerzone pory, rozstępy, blizny i bliznowce.

Przeciwwskazania: zakażenia bakteryjne skóry, zakażenia wirusowe skóry, nowotwory skóry, zranienia i zadrapania.

Hanna Kasztelan

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz