Mieszkanka powiatu sochaczewskiego posłużyła się kartą zmarłej kobiety.

fot.pixabay
Mieszkanka powiatu sochaczewskiego usłyszała zarzut przywłaszczenia karty zmarłej kobiety i kradzieży z włamaniem. Za przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Policjanci zostali powiadomieni o popełnieniu przestępstwa na szkodę jednego z banków. Z informacji przekazanych przez oddział wynika, że mieszkanka Warszawy na którą wystawiona była karta, jakiś czas temu zmarła. Nieznana osoba przywłaszczyła kartę i wypłaciła ponad tysiąc złotych.

Policjant wydziału kryminalnego pracujący nad sprawą ustalił, że osobą, która weszła w posiadanie karty jest jedna z bliskich osób zmarłej warszawianki. W Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie kobieta usłyszała zarzut przywłaszczenia karty bankowej i kradzieży z włamaniem. Za popełniony czyn grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Warto wiedzieć, że jeśli posiadacie upoważnienie do korzystania z konta innej osoby, to w przypadku jej śmierci, upoważnienie wygasa. Nie można wypłacić środków z konta  zmarłego np. w celu organizacji pochówku. Bank może wypłacić z konta zmarłego odpowiednią kwotę, np. po przedłożeniu imiennych faktur potwierdzających poniesione koszty związane z pogrzebem.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz