Miesiąc pełen dobrych informacji.

Urząd Gminy w Iłowie 8 grudnia otrzymał jedną z najważniejszych tegorocznych wiadomości z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie o przyznaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dotacji w kwocie 1 400 000 zł na budowę Stacji Uzdatniania Wody w Lubatce.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych, to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. 14 grudnia, czek na wykonanie tej strategicznej inwestycji Gminy Iłów wójtowi Janowi Kraśniewskiemu przekazał minister i poseł Maciej Małecki.

Natomiast 9 grudnia odbiór końcowy przechodziła ulica Wyzwolenia, kończąca zaplanowaną na rok 2020 rok inwestycję powiatową w gminie Iłów. Zrealizowana została przebudowa drogi Iłów – Budy Iłowskie – Młodzieszyn – Mistrzewice – ul. Wyzwolenia w Iłowie, będąca częścią ważnego dla mieszkańców połączenia drogowego w powiecie.

Także w grudniu dotacje w wysokości 11 248 złotych otrzymał również Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie na realizację projektu „Muzyczna Gmina Iłów”. Wręczył go Tomasz Gościniak, reprezentant PKN Orlen. Dyrektor Małgorzata Kunz poinformowała, iż w ramach dofinansowania zostało już zakupione pianino cyfrowe i jeden z wnioskowanych zestawów mikrofonów. Dzięki inwestycjom będzie możliwa m.in. kontynuacja zajęć nauki gry na instrumencie klawiszowym. Z wykorzystaniem instrumentu został nagrany już Tomaszowy Quiz Kolędowy oraz teledysk upamiętniający 39 rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce. Teledysk można obejrzeć na kanale YouTube GOK.

Grudzień, to również czas wyjątkowego gminnego konkursu na Kartkę Wójta Gminy Iłów – Święta 2020. Zwycięzcą konkursu został ośmioletni Kacper Kornacki – gratulujemy.

Gmina Iłów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz