Międzynarodowy Dzień Osób Starszych.

1 października ustanowiony został Międzynarodowym Dniem Osób Starszych w 1990r przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Corocznie w Dziennym Domu Pomocy Społecznej świętowano z tej okazji w licznym towarzystwie. Pensjonariusze mieli okazję spotkać się z przedstawicielami samorządu miejskiego, kolegami i koleżankami z kilku organizacji pozarządowych i przedstawić osiągnięcia artystyczne, pochwalić się rękodziełem i pracami plastycznymi wykonywanymi w ramach terapii zajeciowej. Była to również wspaniała okazja do wspólnej zabawy przy muzyce, do  zacieśniania wiezi towarzyskich, do integracji wewnątrzpokoleniowej.

Sytuacja zagrożenia epidemiologicznego w bieżącym roku nie pozwala na spotkania w szerszym gronie. Planujemy więc kameralną uroczystość w gronie „domowników” w skromniejszej oprawie, z zachowaniem dystansu społecznego. Pragniemy aby mimo ograniczeń ten dzień był wyjątkowy dla naszych seniorów. Przygotowaliśmy kilka niespodzianek dla Pensjonariuszy, relację z przebiegu uroczystości zamieścimy po jej zakończeniu.

Dzienny Dom pomocy Społecznej w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz