Miasto zorganizuje punkt.

SONY DSC

SOCHACZEW Fiaskiem zakończyła się kolejna próba wyłonienia firmy, która na zlecenie miejskiego samorządu zorganizowałaby i prowadziła Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych dla mieszkańców Sochaczewa.

Na kolejny ogłoszony przetarg w tej sprawie nie wpłynęła żadna oferta. Nie oznacza to jednak, że miasto rezygnuje z utworzenia PSZOK. Jak wynika z naszych informacji, niewykluczone, że zadanie jego zorganizowania zostanie powierzone jednej z miejskich spółek lub któremuś z zakładów podległych miejskiemu samorządowi.

Przypomnijmy, że konieczność ogłoszenia przetargu wynika z zakończenia działalności punktu, prowadzonego przez firmę Zebra na terenie byłego Chemitexu. Dodajmy, że firmy śmieciowe funkcjonujące na tym terenie mogą to robić jedynie do końca roku. Potem – na podstawie przyjętego planu zagospodarowania przestrzennego byłych zakładów chemicznych – taka działalność będzie zakazana. Warto również przypomnieć o tym, że dotychczasowy PSZOK obsługiwał cały powiat sochaczewski. Tym razem tak się nie stanie, ponieważ samorządy nie mogły dojść pomiędzy sobą do porozumienia. A to z kolei oznacza, że same będą musiały takie punkty utworzyć na swoim terenie, co nakazuje im prawo.

dot

Fot.: Archiwum Expressu Sochaczewskiego

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz